Opel Adam S

Opel Adam S
Geçtiğimiz mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda Adam S ‘in konseptinin tanıtımını yapan Opel arabayı Paris Autoshow'da son kullanıcıya sunacak. Adam'ın bu yeni sportif versiyonunun Avrupa'da 2015 başında yollarda olması bekleniyor. 3 kapılı Adam S ‘in 1.4 litrelik turboşarjlı Ecotec motoru 148 beygir güç üretiyor ve 6 ileri düz vites ile kontrol ediliyor. 0-100 hızlanması 8,5 saniye olarak açıklanan Adam S in maksimum sürati 200 km/s olarak deklare edildiyse de, Opel konseptinin 220 km/s sürate ulaşabildiğini de eklemeyi unutmadı. Bu güce ve sürate rağmen küçük kasası sayesinde Yeni Opel Adam S ‘in yakıt tüketimi ortalama 6,4 lt/100km gibi bir değerde kalıyor. Opel mühendisleri diğer versiyonlarından daha süratli olacak Adam S ‘e kırmızı kaliper kapaklı ve daha etkili bir OPC/ VXR fren sistemi eklemeyi de ihmal etmedi. Bagaj kapağının üzerine eklenen spoiler ve ön tampon lipleriyle daha sportif bir görüntüye kavuşan Adam S ‘in 18” ve 17” olmak üzere iki jant seçeneği olacak. 10 farklı gövde renginin üzerine 5 farklı tavan rengi kombinasyonu seçilebilecek lansman renginin ise gri üzerine koyu kırmızı olacağı tahmin ediliyor. Kullanıcılarına 4 farklı spor koltuk seçeneği de sunacak Adam S ‘in vites topuzu, direksiyon simidi, el freni gibi parçalarının döşemeleri için ise siyah-kırmızı deri kombinasyonu opsiyonel olarak sunulacak.

22.09.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
TOLGA 1.6 D 22.09.2014 14:03

Opel küçük hacimli motorlarına otomatik vitesi inatla uygulamiyor

T.C. 22.09.2014 10:52

fiyat 70.ooo tl düzeyinde olmalı,opel,mini cooper gibi bir ürünü sürekli müşteri beklentileri doğrultusunda yenileyerek devam ettirmeli,sık değişen ,üretimden kaldırılan modeller olduğu zaman marka imajı sarsılıyor,bu arada hayırlı olsun emisyon vergisi geliyor, açıklandı.