Müdür Bey Test Etti Onayladı

Müdür Bey Test Etti Onayladı
Son dönemde adı elektrikli otomobillerle sık sık anılan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, elektrikli otomobilini ve yaşadığı deneyimleri anlattı; “500 TL'lik yakıt masrafım 40 liraya düştü. Bir şarjla 170 kilometre gidebiliyorum. Rekor hız test ettik; 182.2 km'ye kadar ulaştık. Sessizliği, konforu çevreciliği cabası.” Aybar, 1000 km'de pil de dahil masrafın 80, pilsiz ise 20 lira olduğunu vurguluyor. “Akıllı araba. Şarjı azaldığında klima ve teybi kapatıp bilgi veriyor. Hatta cep telefonumdan şarjının olup olmadığını da görebiliyorum” sözleriyle elektrikli otomobilin teknik özelliklerini de anlatan Aybar'a göre bu araçlarda menzili uzatmak biraz nazik kullanım şart. “Elektrikli otomobil alır mısınız” sorusuna Türkler'in yüzde 82′sinin “evet” yanıtını verdiğini belirten Aybar, bu araçlarda ÖTV'nin yüzde 3′e düşmesinin de büyük avantaj olduğunu söylüyor. Elektrikli otomobillerde şimdilik pilleri kiralamak gerekiyor. Fakat Aybar bunun da ileride aşılacağını düşünüyor: “Piller gelişmeye devam ediyor. Bu alanda da tıpkı cep telefonlarında yaşanan süreç işleyecek. Ayda 83 euroya pil kiralıyor, pili garanti altına alıyoruz.”

27.07.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
murat 27.07.2012 12:04

ayda 40 tl elektrik masrafının sözü edilirken 83 euro=185 tl kiradan bahsedilmiyor,yani aylık 225 tl masrafı var,verdiğiniz onca elektrikli araç farkınıda eklerseniz hiç akıl karı değil,kendileri güzel güzel binsinler örnek olmaya devam etsinler.