Model S'e İlgi Büyüyor

Model S'e İlgi Büyüyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Tesla Motors markası ile kısa zamanda yakaladığı başarı paha biçilemez.

Tesla, çevreci tamamen elektrikli motoru ile yüksek performans vaat ediyor. Tesla Model S’i tercih edenlerin büyük bir kısmı ise şüphesiz ki çevre dostu özellikleri için değil, yüksek performansı için bu aracı seçiyor.

Aslına bakılırsa Tesla Model S çevreci bir otomobil değil. Elektrikli, emisyonsuz ve doğa dostu olan Tesla Model S tüm bu unsurlara rağmen çevreci bir otomobil olamıyor.

Çünkü Tesla Model S sahipleri araçlarını çevreci bir otomobil olduğu için satın almıyor. Tesla sahipleri araçlarını tıpkı bir iPhone gibi, teknolojik ve yenilikçi bir oyuncak olarak gördüklerini için seviyor.

Işıltılı günler yaşayan Tesla, Model S versiyonuna eklenen P90D versiyonu ve Ludicrous Mode performans modu ile parıltılı günler yaşamaya devam ediyor. Tıpkı Volkswagen Passat gibi premiuma yakın bir kabin, Mercedes Benz benzeri cam kontrolleri ve direksiyon sunan Tesla Model S’de markanın CEO’su Elon Musk’da görünüşe göre çevreci çizgiden çıkıyor gibi görünüyor.

Tesla Model S, son zamanlarda Amerikan arabalarına ve süper sport arabalara drag yarışlarında toz yutturması ile gündeme geliyor.

Eğer Tesla Model S, A noktasından B noktasına gitmek için mevcut elektrik motoru ile aynı performansı üreten ancak kumla çalışan bir motora sahip olsaydı, insanlar yine drag yarışlarında hava atmak için ya da eğlence için kullanırdı. Çünkü elektronik aletlerin kullanım amacı da (tıpkı iPhone örneğinde olduğu gibi) gösteriş ve eğlence.

Kullanılan teknolojisi ve tasarımı ile kesinlikle övgüyü hak eden Tesla Model S, bazı kullanıcıların eline düştüğünde yalnızca sıradan bir elektronik oyuncağa dönüşüyor.

24.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!