Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX


ASX, çevreye duyarlılık konusunda beklentilerinizin üzerine çıkıyor. Yüksek motor performansına ek olarak yeni 1.6 DI-D motor, yüksek yakıt tasarrufu ve düşük emisyon salınımını kullanıcılarına bir arada sunuyor. Auto Stop&Go (AS&G) fonksiyonu düşük yakıt tüketimi sağlarken, üstün aerodinamik tasarımı ve hafif gövde yapısı ise enerji kaybını minimuma indirgeyerek daha ekonomik bir sürüş sağlıyor. ASX’in çevre dostu fonksiyonları, yüksek performanstan ödün vermeden sürücünün bütün isteklerini karşılayacak nitelikte.


Mitsubishi Motors’un çevreci yaklaşımını yansıtan yeni dizel motorlu ASX, kullanıcısına yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini aynı anda sağlıyor. 1.6 litre DI-D turbo dizel motor, 114 PS / 3600 rpm güç ve 270 Nm / 1750 rpm tork değerleri ile yüksek sürüş performansı ve yüksek sürüş konforunun elde edilmesini sağlıyor.


Auto Stop&Go sistemi trafik durduğu zaman vitesi boşa aldığınızda motoru kapatır, elektronik sistemleri durdurmadan, emisyon oluşumunu engeller. Debriyaja bastığınızda ise motor yeniden çalışmaya başlar ve böylelikle yolunuza kesintisiz olarak devam edebilirsiniz.


Dizel motorlu ASX, 6 ileri manuel şanzımanıyla birlikte çok daha keyifli ve ekonomik. Her türlü sürüş koşulunda ihtiyaç duyduğunuz hızlanmayı elde edebilmeniz için vites değiştirme aralıkları hassas bir şekilde ayarlandı.


Sürüş keyfi güvenle başlar ve güven kontrolden gelir. ASX, yola daha iyi tutunmanızı sağlamak için geniş tabanlı lastiklere ve uzun dingil aralığına sahiptir. MacPherson ön süspansiyon ve çok noktadan bağlantılı bağımsız arka süspansiyonlar mükemmel yol tutuşuyla beraber maksimum konfor sağlıyor. Sportif performans için şok emiciler ve stabilizatörlerle donatılan ASX, en keskin virajları bile hassas ve kararlı bir şekilde dönmenize yardımcı oluyor. Yumuşak direksiyon, sürüş karakterinize bire bir uyum sağlayarak yolculuğu gerçek bir sürüş keyfine dönüştürüyor


ASX, keyif verecek yüksek oturma pozisyonu sayesinde size daha iyi bir görüş açısı sağlıyor. Eğimli kaput dizaynı ve ergonomik formuyla virajlı yollarda bile güvenli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle uzun yolcuklarda üstün yol hakimiyeti sunan ASX, rahat ve güvenli bir sürüş sağlayan gerçek bir Crossover’dır.


ASX, Intense ve Instyle modellerinde sunulan LED aydınlatmalı panoramik cam tavanıyla yolculuğunuza yeni bir boyut kazandırarak araç içindeki herkesin daha fazla keyif almasını sağlıyor. Hava karardığında ise panoramik cam tavan, her iki yandan birbirlerine paralel olarak uzanan ve üç ayrı tonda ayarlanabilir LED ışıklarla aydınlandığında, içerideki ambiyans sizi fazlasıyla etkileyecek.


ASX’in bütün donanım paketlerinde standart olarak sunulan 7” yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranlı multimedia sistemi sayesinde yolculuklarınız artık çok daha keyifli. Navigasyon, Bluetooth, USB bağlantısı, SD kart girişi gibi birçok özellik multimedia sisteminizde kullanımınıza hazır.


Şık görünüme sahip yüksek kontrastlı gösterge paneli, maksimum seviyede görünürlük sağlamak için tasarlandı. Gümüş çerçeveli göstergelerin beyaz renkli ışıkları ve tamamı renkli LCD çoklu bilgi ekranı size lüksü hissettirir. Elektrik destekli teleskobik direksiyon hem yükseklik hem de derinlik ayarını mümkün kılar. Yağmur sensörü ise, yağışlı havalarda hem güvenli hem de konforlu bir sürüş sağlar.


ASX Intense ve Instyle modellerinde sunulan anahtarsız çalıştırma sistemi, anahtarınız cebinizdeyken bile tek tuşla aracınızı çalıştırma imkanı sağlar. Tek yapmanız gereken, vites boşta iken debriyaja basıp, ön paneldeki düğmeye dokunmak. Gitmek istediğiniz noktaya vardığınızda ise motoru durdurmanız için tekrar düğmeye basmanız yeterli.


Yapılan mühendislik çalışmaları sonucunda ASX, aktif sürüş keyfi için en doğru şekilde boyutlandırılarak tasarlandı. İdeal iç mekan genişliği, hem sürücü hem de yolcuların rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk etmelerini sağlar. Arka koltukta oturan yolcular ise, geniş diz ve baş mesafeleri sayesinde yolculuğun tadını çıkarırlar.


Yanınıza almak istediğiniz tüm ekstra eşyalarınız için ASX’in içine pek çok saklama bölgesi yerleştirildi. ASX’in Invite ve Intense modellerinde sunulan kumaş kaplı şık koltuklarına veya Instyle modelinde yer alan ısıtmalı deri koltuklarına oturun ve yolculuğun keyfini doyasıya yaşayın.


416 litrelik bagaj hacmi, arka koltuklar yatık konuma getirildiğinde 1193 litreye ulaşarak, ihtiyacınız olan bütün eşyaları gideceğiniz yere rahatlıkla taşıyabilmenizi sağlıyor. Kolay açılan bagaj kapağı, hacimli eşyalarınızı yüklemenize yetecek kadar geniş bir alan oluşturuyor. 1350 mm genişliğe sahip bagaj alanı, arka koltuklar yatık durumdayken 1510 mm derinliğe ulaşmaktadır. Böylelikle uzun eşyalarınızı istediğiniz yere götürebilmeniz artık çok daha kolay


Daha büyük eşyalarınızı taşıyabilmek için arka koltuklar tamamen katlanabilmektedir. Katlanabilen arka koltuklar sayesinde istediğiniz koltuğu katlayarak farklı taşıma alanı kombinasyonları elde edebilirsiniz. Böylelikle bisiklet, sörf tahtası gibi uzun boylu eşyalarınızı rahatça taşırken, arka koltuğunuzun dilediğiniz kısmını yolcu taşımak için kullanmaya devam edebilirsiniz.


Aktif Denge Kontrolü Sistemi; her bir tekerleğin kayma durumu, direksiyon açısı, gaz pedalı pozisyonu gibi parametreleri sensörler yardımıyla tespit ederek aracın ne şekilde ve hangi yöne kaydığını belirler. Her bir tekerleğe farklı şiddetlerde fren gücü uygulayıp ve gerekirse motor gücünü düşürüp kontrolün sizde kalmasına yardımcı olarak güvenli sürüşü sağlar. Kaymayı Önleyici Sistem ise, ani kalkışlarda ve yol tutuşunun düşük olduğu kaygan yollarda tekerleklerin patinaj yapmasını engeller ve virajları yüksek hızda dönerken ortaya çıkan savrulma riskini azaltır.


Asıl amacı ön-arka fren gücü dağılımını dengelemek olan EBD sistemi, her tekerleği birbirinden bağımsız olarak ele alarak mükemmel frenleme performansı sağlar. Özellikle virajlarda tekerlek yüküne göre fren gücünü ayarlayarak sürücünün direksiyon hakimiyetini arttırır. ABS sistemi, aracın her türlü yük durumunda, her türlü yol şartında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyetin sağlanmasını mümkün kılar. BA (Fren Destek) sistemi ise ani frenleme esnasında kazayı engellemek için aracın daha kısa mesafede durmasını sağlar. 

Mitsubishi ASX Model Yılları