Mitsubishi Modelleri

Mitsubishi Eclipse Cross Yenilendi

Yeni Mitsubishi Eclipse Cross yeni motor seçenekleri ile satışa sunulmaya hazırlanıyor...

Mitsubishi'nin Mallarına El Konuldu

Korede yerel bir mahkemenin aldığı karar ile Mitsubishi Şirketinin ülkedeki tüm varlıklarına el konuldu....

Mitsubishi ASX Yenilendi

Yeni Mitsubishi ASX yeni tasarımı ile şimdi diğer kardeşlerine yakın bir çizgiye yaklaşıyor...

Bir Skandal da Mitsubishi'den

Volkswagen emisyon skandalının ardından şimdi de Japon Mitsubishi de aynı yola başvurduğunu kabul etti...

1870 yılında Yataro Iwasaki tarafından Japonya'da deniz nakliyat şirketi olarak kuruldu. Japonca'da "3 Elmas" anlamına gelen Mitsubishi, 1917 yılında ilk otomobil projelerini sunmaya başladı. 1970 yılında ise Mitsubishi Motors olarak dünya çapında faaliyetlerine başladı. 1971 yılında yapılan anlaşma neticesinde Chyrsler markası küçük ortak olarak gruba katıldı. Özellikle pick-up ve SUV modelleri ile dünya çapında tanınan Mitsubishi, ülkemizde Temsa ortaklığı ile satış ve servis faaliyetlerine devam etmektedir.

Mitsubishi ilk olarak 1988 yılında 3 modeli ile Türkiye pazarına girdi. Bu üç model arasında yer alan Colt ve Galant beklenen ilgiyi görmese de Lancer modeli tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kendi bağımlılarını yaratacak düzeyde sevildi. Daha çok günün koşullarına göre performansı ve sorunsuzluğu ile ön plana çıkan Lancer modeli halen daha günümüzde satışı devam etmekte olup en çok aksesuarı satılan modellerden biridir. 1991 yılında SUV temsilcisi Pajero modelini satışa sunan Mitsubishi büyük satış rakamları yakalayamasa da bu modeli ile oldukça takdir toplamayı başardı. Ertesi yıl spor seçeneğinde 300 GT modeli satışa sunuldu. Türkiye otomobil pazarının en etkisiz spor otomobillerinden biri olan 300 GT, arada yenilenerek tekrar piyasaya sürülse de beklenen ilgiyi görmedi. Mitsubishi ikinci büyük çıkışını bir Pickup modele borçlu olacaktı. 1996 yılında satışa sunulan L200 modeli kısa zamanda pazarın en çok aranan pickuplarından biri olacak ve iyi bir satış başarısı yakalayacaktı.

1988 yılında Colt ile başlayan başlayan küçük şehiriçi araç projesi Space Star ve Attrage gibi modeller ile devam etti. Colt ve Space Star modelleri ilk yüzleri ile çok ilgi görmeseler de bir sonraki nesillerinde tanınan birer model haline geldiler. L200'ün ardından aynı satış rakalamları hedefelenerek birçok SUV model piyasaya sürüldü. Pajero modelinin ardından 7 yıl arayla Outlander, ASX ve Eclipse Cross modelleri piyasaya sürüldü. Tüm modeller markanın imajını katkı sağlayacak araçlar olarak yollara çıktı. 

Mitsubishi Modelleri sayfamızdan ASX, Outlander, Pajero, L200, Space Star, Attrage, Lancer, Colt, 3000GT, Carisma, Eclipse, Galant, Grandis modelleri fiyatları ve teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.