Mini Jeep Geliyor

Mini Jeep Geliyor

Jeep yeni küçük SUV modelini 2014 ortalarında çıkarmaya hazırlanıyor. Bu modelin başta Nissan Juke olmak üzere Opel Mokka gibi modellerle rekabete girmesi amaçlanıyor.

Casus fotoğrafları çekilen prototipten anlaşıldığı kadarıyla yeni bir şasi yolda gibi gözüküyor. Bu şasinin Fiat 500L temelli olması bekleniyor. Yeni model için segmentinin de etkisiyle şimdilik B-SUV kod adı kullanılıyor.

Bu model Kuzey Amerika ve Avrupa'da satışa çıkacak. B-SUV ile araç yelpazesinin genişlemesi ve satışların artması öngörülüyor. Jeep'in Avrupa sorumlusu Chris Ellis'e göre firma off-road aracı imajını koruyacak ve bu konuda B-SUV sınıfının en iyilerinden biri olacak.

Satışları arttırmak için firmanın yüzünü yumuşatmak gibi bir amaç yok. B-SUV'nin tasarımında yeni Wrangler'dan esintiler görmek mümkün. Rakiplere bir çalım atmak için de dört çeker standart olarak gelebilir. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Modelin ilk gösteriminin önümüzdeki yıl mart ayında düzenlenecek olan Cenova Motor Show'da olması bekleniyor.

Jeep için yoğun bir dönem olacak çünkü yeni Cherokee'nin de aynı dönemde Avrupa pazarına girmesi planlanıyor. Chris Ellis'in söylediğine göre yeni Cherokee için yakıt tüketimini düşürücü bazı önlemler alınacak. Chris Ellis, açıklamalarında büyük bir 7 koltuklu modelin geliştirilebileceğinden de söz etti. Henüz bu modelin üretilip üretilmeyeceğini söylemek mümkün değil. Üretilirse B-SUV ile birlikte araç yelpazesinin genişletilmesi için büyük bir adım olabilir.

27.09.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-5344 21.10.2016 10:25

Bu araç Renegade'mi oldu şimdi? sene 2016 aylardan Ekimin sonları, bu tipte bir arac görmedik?

mihemet 02.10.2013 11:50

marka iyi olunca tipe bakmak olmaz. motor küçük, ekonomik ve performans iyi olursa, tamamdır.
e tabi fiyatı uçuk olmayacak..

iskenderali 28.09.2013 01:12

Bana göre jeep bu konuda geç bile kaldı.Motor ve yakıt tüketimini Türkiye şartlarına getirmesi gerekir. Doğal olarak vergi avantajı doğar böylece belki alabiliriz memur olarak.bu arada Amerikalıların büyük düşün büyük üret mantığı geçerliliğini yitirdi ;dönem asyalıların büyük düşün küçük üret dönemi bu arada turbo şarzlı motorları bekliyoruz veya lpg ye uyumlu olanları.

zafer 27.09.2013 16:05

Bu cirkini kimse almaz valla evde kalir

cnr 27.09.2013 11:03

Bu bildiğin Fiat 500L ın aynısı ya resim yanlış ya da jeep kalite düşürmüş .