Mazda 2 Sedan Görüntülendi

Mazda 2 Sedan Görüntülendi
Test sürüşlerine çıkan yeni jenerasyon Opel yada BMW modellerinin, otomobil blogları için çalışan ajan fotoğrafçılardan birkaç günden fazla gizlenmesinin imkanı yok. Almanya'daki ünlü Nurburgring pistinden İsveç'in donmuş göllerine ya da İspanya'daki ara sokaklara, Avrupa'daki her test bölgesinde gizli muhabirler bulunuyor. Asya'da ise pek fazla casus fotoğrafçı bulunmamasını iyi değerlendiren otomobil üreticileri yeni model otomobillerini daha uzun süre gizlemeyi başarabiliyor. Öyle ki Avrupa'da satışa sunulacak modeller bile araçların lansman tarihine kısa bir süre kala görüntülenebiliyor. Japon otomobil üreticisi Mazda'nın en küçük modeli Mazda2'nin sedan versiyonu sürpriz bir şekilde bu model üzerinde açılan Taylandlı bir forum sitesince görüntülendi. Peki neden Tayland? Çünkü Mazda yeni 2 hatchback modelini de bu ülkede geliştirmiş ve Sepang Uluslararası Pisti'nde düzenlenen bir organizasyonla dünyaya tanıtmıştı. Üçüncü jenerasyon Mazda2 modelinin üretimi de Kasım ayından tanıtılmasıyla birlikte Japonya'dan Tayland'a kaydırılacak. Önceki jenerasyona göre arka farları bir hayli farklı görünen yeni Mazda2 modelinin tavan hatları 4 kapılı coupe bir otomobil gibi neredeyse arka stop lambaları ile birleşiyor. Arka farların hatchback modelden daha farklı bir tasarıma sahip olduğu göze çarpan yeni Mazda2 Sedan modelinde ön tasarımın ise KODO tasarımına sağdık kalınarak aynı tasarımda bırakıldığı görünüyor. Yeni Mazda2'de 90 beygir güç üreten 1.3 litrelik benzinli ve 100 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel motorun kullanılması bekleniyor. Amerika'da ise 1.5 litrelik benzinli motor seçeneği ile satışa sunulacak yeni Mazda2 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.

28.08.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
aydplt 29.08.2014 17:28

42000tl den başlarsa türkiyenin yeni yüzü olur .... sorunsuz uzun ömürlü arç

sadet 28.08.2014 18:45

Eğer mazda 3 gibi spor model gibi olursa gencler dizelini alir ama performansi olmasi lagzim

CORSA 28.08.2014 18:44

Belki seat kadar tutabilir. Az yakarsa talep olur ama bu marka peugeottanda kötü. 301 e benziyor.

Kemal 28.08.2014 09:22

Kesinlikle bu modelin de ülkemize getirilmesi gerekli. Düşük motor ve Mazda'nın sorunsuzluğu ile iyi bir B sınıfı sedan seçimi olabilir düşüncesindeyim.