Marka İmaj Ödülü Sahiplerini Buldu

Marka İmaj Ödülü Sahiplerini Buldu
Kelly Blue Book 2014 yılının Marka İmajı Ödülü'nün kazananlarını açıkladı. Ödül, yeni otomobil müşterilerinin dikkatini çeken ve heyecan uyandıran stratejilere sahip markaları belirliyor. Lüks Markalar ve Lüks Olmayan Markalar olmak üzere iki ana kategori ve birkaç alt kategoride ödüller verildi. Ayrıca bir adet de kamyon - pikap kategorisinde ödül verildi. Lüks Olmayan Markalar kategorisinde Japon otomobil üreticisi Honda ikinci yıl üst üste birinci olurken, Lüks Markalar kategorisinde ise tacı Mercedes Benz taktı. Pikap sahipleri ise Ford'u en iyi marka olarak seçti. Honda ayrıca otomobil sahipleri tarafından en güvenilir marka olarak da seçildi. Kia en uygun fiyatlı marka, Mini en iyi performanslı marka ve Chevrolet en iyi tasarıma sahip otomobil markası olarak ödüle ulaşmayı başardı. Lüks Markalar kategorisinde ise Mercedes Benz'i takip eden markalar Lexus, Buick, Porsche ve Jaguar oldu. Lexus en güvenilir, Porsche en iyi performans, Jaguar en iyi tasarım, Buick ise en uygun fiyatlı lüks otomobil markası oldu. Mercedes Benz aynı zamanda en arif marka ödülüne de layık görüldü. Kelley Blue Book yetkilisi Hwei-Lin Oetken: “Klasik bir söz olan ‘Algı gerçekliktir', KBB Ödülleri ile doğrulanıyor. Yeni otomobil arayışı içinde olan 12.000 müşteri üzerinde yapılmış detaylı bir çalışma oldu. Otomobil üreticilerinin ve bayilerin güçlü pazarlama ilişkileri, internet ortamındaki yorumlar ve puanlamalar insanların otomobil alıp almamasında belirleyici oluyor.” açıklamasını yaptı.

11.04.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Paşalı 15.04.2014 15:09

Honda hayat onda ... Civicle konfor ve performans bir arada iç mekan kalitesi de iyi... Yakıt olayında tüm rakiplerinden tasarruflu seri kullanım için basarsan gaz pedalına seni üzmez rakiplerinden seri, hor kullanmazsan çok ekonomik ayrıca motoru sorunsuz ve ömürlük... Honda Accord ise tam bir tork canavarı bu paraya böyle bir iç mekan sunan başka marka yok uzun yolda BMW Mercedeslerle peş peşe giden tek araç Accord olur

sami 14.04.2014 11:10

tc o ödüller türkiyede dağıtılmıyor..burada olsa haklısın..

T.C. 13.04.2014 19:14

daha öncede yazdım,bu tür seçimleri ciddiye almamak gerek,kendi ilişkilerinden dolayı derece veriliyordur,tv kanalları bile kendilerinde oynayan dizilere ödül vermiyor mu?fazla söze ne gerek var !

Yiğit 13.04.2014 10:33

Mercedes var da neden BMW bir ödül almamış şaşırdım doğrusu. Bir BMW 520 kullanıcısı olarak söylüyorum ki 520 E180 ve A6'dan daha iyi.(Bunu biliyorum çünkü onları da denedim)

tunahan 12.04.2014 23:32

mercedes her zaman tacı takar

ali 12.04.2014 09:56

honda krall sana katılmıyorum s.n.fatih

Fatih 11.04.2014 19:51

Nedense buradaki bilgilerin hiç biri bana inandırıcı gelmedi. Allah aşkına hondanın hangi aracı imaj aracı? Tamamen hikaye..