Makyajlı Golf Mart'ta Geliyor

Makyajlı Golf Mart'ta Geliyor
Almanya'dan gelen habere göre Volkswagen, makyajlı Golf'ü Mart ayında tanıtmaya hazırlanıyor.

En son edinilen bilgilere göre 2016 yılının son aylarında tanıtılması beklenen makyajlı Golf'ün, daha erken gösterime çıkacağı öğrenildi. Mart ayında gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkacak makyajlı Volkswagen Golf'ün tanıtımından hemen sonra ise Golf R420 performans modeli satışa sunulacak.

Dünyanın en çok satan otomobillerinden olan Volkswagen Golf, ufak kozmetik değişikliklere uğrayarak daha keskin hatlara kavuşacak. Şuanda yalnızca tamamen elektrikli e-Golf ile birlikte gelen tamamen LED ön farlar, makyajlanacak Golf ile birlikte benzinli ve dizel motorlarla da tercih edilebilecek.

Makyajlanacak Volkswagen Golf'ün iç tasarımında kullanılan malzeme kalitesi arttırılırken, renk seçenekleri de genişleyecek. Makyajlı Golf'de, yeni Passat'da kullanılan dijital gösterge paneli seçeneği de opsiyonel olarak sunulacak.

Markanın Ocak ayının ilk günlerinde CES Fuarı'nda tanıttığı 9.2 inçlik kişiselleştirilebilir dokunmatik ekranlı bilgi ve medya sistemi de, ilk defa makyajlı Golf'te gelecek.

Makyajlı modelin satış çıkmasından hemen sonra Volkswagen, R400 konsept modelinin üretim versiyonu olacak performans serisi bir Golf'ü satışa çıkaracak.

Henüz hangi motorun Golf R420 modelinde kullanılacağı bilinmese de, Volkswagen'in Golf R modelinde kullanılan 2.0 litrelik üniteyi ya da Audi RS3'te kullanılan 2.5 litrelik 5 silindirli üniteyi kullanması bekleniyor. Sınırlı sayıda, dört tekerlekten çekiş sistemi ile üretilecek Golf R420 özel modeli 420 beygir güç üretecek.

Volkswagen, geçtiğimiz günlerde 1.4 TSI ve 1.6 TDI motor seçenekleri yerine gelecek yıldan itibaren 1.5 litrelik motor seçeneklerine yer vereceğini açıklamıştı.

28.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-1178 08.02.2016 23:36

Mercedes dışında Almanlar'ı kimse övmesin. Mercedes hiç değilse ülkemize yatırım yapıyor kamyon ve otobüslerini Türkiye'de üretiyor. Onun dışında Almanlar hiç ülkemize yatırım yapmıyor zaten. 2015'te de yine dünyanın en çok satan otomobil markası Toyota oldu keza aynı şekilde Avrupa'nın da en çok satan SUV'u Nissan Qashqai oldu. Bu başarılar tesadüf değil. Toyota üst üste son 4 yıldır dünyanın en çok satan otomobil markası. Japonu, Korelisi ülkemize yatırım yapıyor. Almanlar ne yapıyor hiçbir şey.

Misafir-5087 08.02.2016 12:29

Hiç VW almak için 6 ay beklenir mi? VW araba olsa bir kere Amerika'dan özür dilediği gibi ülkemizi adam yerine koyardı da özür dilerdi. Ama nerede. İşte VW böyle bir marka. VW ülkemize yatırım yapmadığı gibi ülkemizi adam yerine koymayıp üstüne üstlük peynir ekmek gibi araç sattığı ülkemizden özür bile dilemiyor. Toyota, Honda, Hyundai, Renault, Ford, Fiat gibi markalar ülkemize yatırım yaparken Almanlar nerede

Misafir-470 05.02.2016 19:23

Türk insanının, ameriaklı kadar değeri yok mu? Dünyanın her yerinde satışı yasaklanıyor, övmeyin artık. Ülkemize de 1 tl yatırımı yok. Daha hala neyi savunuyorsunuz???

Misafir-4402 05.02.2016 15:36

Hangi birinize laf anlatacağım bilemedim. Bİr yerden öğrenmişsiniz hep aynı cümleler yok çin yok meksika bilmemne. Etrafta seni ve çocuklarını kat ve kat daha fazla zehirleyen şeylere duyarlı oluyomusun sigara içiyomusun mesela en basitinden. Allah aşkına tamam çevreyi kirletiyoda bende takdir etmiyorum ama, herşeyiniz tamammış gibi kaptırdınız kendinizi bir fikrin peşine okuma yok araştırma yok ama çok bilmişlik hat safhada.

Misafir-1440 05.02.2016 13:49

sayın 238, emisyon skandalında çevreyi 40 kat fazla kirleten ww, seni, beni ve çocuklarımızı zehirliyor, kanser ediyor. çin ve Meksika'da üretiliyor. iihs güvenlik testlerinde dökülüyor, garantisi dolmadan dsg-turbo ve beyin arızalarıyla servisten çıkmıyor. jetta'da fonksiyonel direksiyonu çok görüyor, 100 binlik passat'da hız sabitleyici yok. en önemlisi corola ve civic gibi sorunsuz ve sağlam değil ve Türkiye'de üretilmiyor.

Misafir-238 05.02.2016 13:41

Bu Nasıl bir kin bu Nasıl bir öfke "Allah aşkına artık wv almayın" demeniz in altındaki sebep i ve daha önce vw sahibi olup olmadığınızı gerçekten merak ediyorum. Ben 2 yıl önce 2014 model golf aldım 2 yıl süresince en ufak bir problem yaşamadım 0 km alırken ödediğim ücretin 1,500 tl üzerinde teklif aldım 2 yıl kullandığım aracıma ... Bir kuLlanıcının başka ne beklentisi olabilir ki aracından ?

Misafir-7917 02.02.2016 19:28

Allah aşkına artık Wolksvagen almayın.Adamlar emisyondan bir sürü para ödedi.Satış yaptığı ülkeler hep tepki koydu.Ama Türk milleti hala anlamıyor durumu.

Misafir-7688 30.01.2016 01:20

Bu defa emisyon değerlerinin gerçeklerini yazacaklar mı acaba? Yoksa yine sol gösterip sağ mı vuracaklar? Türk Halkı nasıl olsa yine sıraya girip kuyruk oluşturur :) Fiyatı kaç olursa olsun !..Ah şu başımıza taç etmekteki maharetimizi, bir de başımızdan indirmek için kullansak keşke?!..Avrupayla aramızdaki mantalite farkından olsa gerek ;) Hadi, girin sıraya :))