Makyajlı Corsa'nın İlk Görüntüleri

Makyajlı Corsa'nın İlk Görüntüleri
Şu sıralar Avrupa'da en çok satan otomobiller arasında yer alan Ford Fiesta, bu başarısını yenilenen Aston Martin tarzı ön ızgarasına ve keskin görünüşüne borçlu. Peugeot ve Citroen'de şık B Segmenti modelleri ile başarılı satış rakamlarına ulaşmayı başarıyor. Diğer markaların başarılarına karşılık da Opel segmentteki payını arttırmak için Corsa modelini makyajlıyor. Geçtiğimiz yıl birkaç defa test sürüşleri sırasında görüntülenen Opel Corsa, bu defa tekrar Almanya'da görüntülendi. Ön tasarımı değiştirilerek Adam modeline benzeyeceği casus fotoğraflardan anlaşılan makyajlı Corsa modelinin bu sefer de iç tasarım detayları görüntülendi. İlk göze çarpan detay ise yenilenen devir ve hız göstergeleri oldu. Tıpkı Volkswagen Polo modelinde olduğu gibi makyajlı Opel Corsa modelinde de oldukça sade siyah zeminli göstergeler tercih edilmiş. Hız ve devir göstergelerinin üstünde dijital yakıt ve hararet göstergesi konumlandırılırken iki göstergenin arasında ise TFT ekranlı yol bilgisayarı yer almış. Yumuşak materyalin kullanılacağı tahmin edilen ön konsolun orta alt kısmında ise Piano Black kaplamanın üzerine radyo ve klima kontrol butonları yer almış. Navigasyon sisteminin de opsiyonel olarak sunulacağı modelin iç tasarımında da Adam modelinden esinlenildiğini görmek mümkün. Genel olarak oldukça başarılı bir iç tasarıma sahip olacak gibi görünen makyajlı Opel Corsa'nın ön tasarımı Adam modelinden alınırken arka tarafında değişikliğe gidilmemiş. Mekanik olarak önceki modelle aynı olacak makyajlı Corsa, 2017 yılına dek piyasada kaldıktan sonra modelde köklü değişiklikler gerçekleştirilecek.

21.01.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
onur 24.02.2014 21:25

Ramazan bey bu anlattıklarınızı neden kimse yaşamıyor corsa sınıfının en iyilerinden birisidir ve yol tutuşu segmentine göre çok çok iyi.1.3 motor sorunsuz ve 515.000 bin km de olanı bile gördüm normal bakımları hariç anahtar vurulmamış yakıt desen kokluyor parasına göre gayet başarılı ve sağlam bir araç.kesinlikle sınıfında corsa ilk tercihimdir polo ikinci tercihimdir.

ORHAN 24.02.2014 17:08

Bende 2013 corsa actıv enjoy var çokta memnunum.iyi ki onu tercih etmişim.fiyatına göre çok ta uygun

Emrah 23.01.2014 11:10

Arkadaşım,senin kalkışta sorunlu dediğin 1.3 motor ödüllü bir motor ve corsa gibi bir modelde tamamen sorunsuz görevini yerine getiriyor Bence sende sorun var..gıcırtı sesi senin aracına özgü bir problemkoltuğunu da düzgün ayarlarsan dizine çarpmaz güncel teknolojiden kastın ayna kapanmasıysa daha fazla para verip üst segment araç alabilirsin.En önemlisi Corsa sınıfının en iyi direksiyon ve en iyi yol tutan araçlarından birisidir.Şunu unutmayınki verdiğiniz para kadar teknoloji alırsınız...

yakup 22.01.2014 20:08

corsa sınıfının en çok tutulan araçlarından biridir avrupa ülkelerinin bazılarında en cok satılan arabadır bu araba d segmenti bir araba değil zaten cok beklentin varsa 80 bin vereceksin kardeş..

Ramazan 21.01.2014 17:15

Bende corsa 2010 var, alacak olanlar için eksileri; 1.3 olduğundan kalkışta sorunlu, bagaj sınıfına göre normal ama çocuklu aile iseniz uzak durun, orta göğüsten gelen rahatsız edici gıcırtı sesleri, direksiyon simidi çok yukarda kalıyor indirince kontak anahtarının olduğu kısım dizinize değiyor bu da kolunuzu yoruyor, ha bire makyajlanıyor, güncel teknolojiler yok ayna kapanması vs. sadece ön camlar otomatik, sensörler yok, virajlarda savruluyor... kısacası corsayı tavsiye etmem, kısmet olursa takasa verecem.