Lüksün Yeni Simgesi Olacak

Lüksün Yeni Simgesi Olacak
Eğer Volvo'nun BMW 5 Serisi, Mercedes E Serisi veya Audi A6 modelleri ile başa çıkacak bir otomobil üretip üretmeyeceği konusunda bir saniye bile tereddüt ediyorsanız, kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz.

2000'li yılların başından itibaren İsveçli otomobil üreticisi büyük bir çıkış yaptı. Milenyumdan itibaren markanın her yeni yada makyajlı modeli büyük farklılık yarattı.

Volvo şimdi V40, S60, V60, XC60 ve XC90 gibi modeller ile birçok segmentteki premium rakiplerine kafa tutacak kaliteyi yakalamış durumda.

İşte Volvo modelleri ve rakipleri:

V40 - BMW 1 Serisi, Mercedes A Serisi, Audi A3
S60/V60 - BMW 3 Serisi, Mercedes C Serisi, Audi A4
XC60 - BMW X3, Mercedes GLC, Audi Q5
XC90 - BMW X5, Mercedes GLE, Audi Q7

Volvo'nun bu model eşleşmeleri, markanın artık premium kompakt segmenti, sport sedan segmenti ile kompakt ve tam SUV segmentlerinde iddialı olduğunu bir kanıtı.

Bu segment eşleşmelerinde İsveçli Volvo'nun Alman rakiplerinden tek eksiği ise premium E segmenti bir sedan gibi görünüyor. Her ne kadar Volvo S80 modeline sahip olsa da, bu model teknoloji ve performans olarak rakiplerinin oldukça gerisinde kalmış durumda.

İşte tam da bu noktada Volvo'nun yeni modeli S90 ortaya çıkıyor. Tıpkı yeni Volvo XC90 gibi premium bir iç tasarıma sahip olacak yeni model, Volvo İngiltere Direktörü Nick Conner'ın belirttiğine göre gerçek bir "Sınıf Atlama".

Bilgisayar ortamında oluşturulan bu model gibi bir otomobil Volvo tarafından piyasaya sürülürse büyük ihtimalle oldukça beğenilecektir. Her ne kadar yeni Volvo S90'ın bu tasarımı pek agresif görünmese de oldukça şık bir tasarıma sahip. Deyim yerindeyse yeni Volvo S90 lüks ve şıklığı bir araya getirecek gibi görünüyor.

18.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!