Logan mı? Symbol mü?

Logan mı? Symbol mü?
Yeni Dacia Logan'ın Paris Motor Show'da vitrine çıkmasının üstünden henüz bir yıl geçti. Bu kısa süreye rağmen şimdiden bir makyaja gidilecekmiş gibi görünüyor. En azından test sırasında fotoğrafları çekilmiş bir prototip modelden edindiğimiz izlenim bu yönde. Prototipin radyatör ızgarası ve ön farları Renault Symbol'e ait, flaşörler ise Logan'dan. İki model de aynı platformdan geldiği için ve tasarımları birbirine çok benzediği için fotoğrafa bakarak hangisi olduğunu söylemek güç. İlk ihtimal bu modelin Symbol olması… Renault, tamponlarda değişikliğe giderek modeli daha geniş bir kitleye yaymak istiyor olabilir. Diğer ihtimal de bahsettiğimiz gibi Logan… Dacia Duster'la daha fazla görüntü benzerliği oluşturulmak isteniyor olabiliri. İkinci ihtimal daha kuvvetli gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Frankfurt Motor Show'da Duster'ın yeni 125 beygirlik 1.2 litre turbo motoru tanıtıldı (bundan önce en yüksek 90 beygirlik vardı). Bu motorun Logan'da da kullanılması planlanıyorsa görüntü olarak da Duster'la bir ilişki kurmak istenmes mantıklı duruyor. İlk nesil Logan'ın piyasaya çıkışından sonra serinin en büyük motorlu modeli Logan Prestige üretilmişti. Şu anda testi yapılan prototip, yeni Prestige için de bir ön hazırlık olabilir.

19.09.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Samet 21.09.2013 09:21

Bence plakaya baksanız anlarsınız hangisi olduğunu

Metin 20.09.2013 13:49

Logan dacia markasından alındı ve symbol'de artık yok geçen gün bir renault showroom'undada renault logan yazısını gördüm muhtemelen bu araçta yeni renault logan.

Burak 19.09.2013 17:23

aynalara bakarsak logan:)

MURAT 19.09.2013 12:13

Tamponu değiştirip niye test sürüşü yapılıyo ki?

selcuk 19.09.2013 11:26

symbol :D