Linea Yenileniyor

Linea Yenileniyor
Fiat'ın 2007 yılından bu yana satışta olan Linea, bayilerin elinde kalmaya devam ediyor. 2007 yılından 2012 yılına kadar aynı kasa ile hiçbir değişikliğe uğramadan satışa sunulan Linea, 2012 yılında ön tampon, ön panjur, bagaj kapağı ve Punto modelinden alınan ön konsolu kapsayan bir makyaj operasyonu geçirmişti. Ancak satılmayan otomobiller bilindiği üzere yalnızca Fiat için veya spesifik bir model için değil, neredeyse tüm Avrupa için şu sıralar oldukça normal bir durum. Avrupa'da araba satışları son yılların en düşük seviyesindeyken yatırım yapmak istemeyen otomobil üretcileri, modellerini yenileyecekleri tarihleri sürekli erteliyor. Ancak Fiat'ın Türkiye'deki ortağı TOFAŞ'ın bugün Borsa İstanbul'a yaptığı açıklama ile İtalyan üretici yeni bir otomobilin sinyalini verdi. Açıklamada 2015 yılının ortalarında yeni bir hususi otomobil modelinin üretimine başlanacağı bildirildi. İstanbul merkezli TOFAŞ, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile geçen yıl 256,428 olan üretim sayısını 520 milyon dolarlık yatırımla 2023 yılına kadar 580,000 otomobile çıkarmayı planladıklarını açıklamıştı. Koç Holding'in ve Fiat'ın %38'er sahibi olduğu TOFAŞ, 2023 hedefleri arasına toplam üretilen otomobillerin 1/3'ünü ihraç etmeyi de ekledi. 2015 yılında Fiat Linea'nın yerine satışa sunulması beklenen İtalyan markanın yeni kompakt modeli, yine TOFAŞ tarafından Fiat Albea, Doblo ve Fiorino; Citroen Nemo; Peugeot Bipper; ve Opel/Vauxhall Combo modellerinin üretildiği Bursa fabrikasında üretilecek. Boyutları aynı kalması beklenen yeni modelin maliyetlerini azaltmaya çalışan Fiat, böylelikle daha uygun fiyatlı bir model satışa sunmak istiyor. Fiat Linea makyajlı kasası ile şuanda Skoda Rapid, Peugeot 301 ve Dacia Logan'ın bulunduğu kompakt sınıfın rekabet ortamında önemli bir rol oynuyor.

05.11.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
fatih 12.11.2013 18:24

fiat stilonun sedanını yapsın linea diye süper satar. stilonun Türkiye'de neden tutmadığını hala anlamış değilim.

T.C. 05.11.2013 15:39

ekonomik kriz ve durgunluk böyle seyrettiği sürece otomobil fabrikaları gerçekte atılım yapmayacak ,karopseri ve dış görünümde göz boyamaca küçük dokunuşlarla kasayı yeniledik deyip üzerine 5-10 bin tl koyarak çeşitli pazarlama taktikleri geliştiriyorlar.banka faizleri yükseldi.oto fiyatları yükseldi tavan yaptı ,yıllıkgeliri 10.000 dolar olan insanlar bunları nasıl alacak bindikleri dalı kesiyorlar.eski kalite ve dayanıklılıktan çok uzaklaşılıyor sonuç herkes için hüsran olacak.

alpi 05.11.2013 14:03

hadi bakalım şöyle görünümü güzel, agresif, kaslı filan bir araç yapın da satış rekoru kırın. Görünüme önem verin.