Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini Veneno Roadster

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Lamborghini CEO'su Stephan Winkelmann, Amerikalı otomobil dergisi Car and Drive'a özel olarak verdiği röportajda bu yılın ilk aylarında Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Veneno hiper otomobilin üstü açık versiyonunu sınırlı sayıda üretecekleri bilgisini verdi.

Bu açıklama ile Lamborghini'nin özel müşterileri sınırlı sayıda üretilecek Veneno Roadster modeli için harekete geçti. Aventador'un geliştirilmiş hali olarak nitelendirilen ve bu yüzden ultra-Aventador olarak adlandırılan Lamborghini Veneno yalnızca 3 adet üretilmişti.

Ancak Stephen Winkelmann verdiği röportajda Veneno'nun üstü açık versiyonunun 9 adet üretileceği bilgisini vererek milyarderleri sevindirdi. Öyle ki resmi adı Veneno Roadster olan otomobil 3.3 milyon Euro'luk (8 milyon 608 bin TL) Veneno coupe modelinden tam olarak %10 daha pahalı.

Milyonlarca lira değerindeki çok özel Veneno Roadster modelinin tavanı tıpkı Aventador Roadster modelinde olduğu gibi takılıp sökülebilir olacak ve aracın önünde bulunan bagajında saklanacak.

Veneno Roadster'da, Veneno Coupe modelinde olduğu gibi 6,500 cc'lik 690 beygir ve 690 nm tork güç üreten L539 kod V12 motor kullanılacak. Bu motor sayesinde Veneno Roadster 0-100 km/s hızlanmasını 2,9 saniyede tamamlayacak.

Eğer böyle bir süper, hatta hiper spor otomobile yaklaşık 9 milyon TL verecek kadar zenginseniz ve Lamborghini yöneticileri ile de tanışıyorsanız bu otomobili görme şansınız olabilir. Aksi takdirde koleksiyonerlerin gözdesi olacak yeni Veneno Roadster'ı yollarda görmemiz neredeyse imkansız.

20.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!