Lamborghini Asterion

Lamborghini Asterion

Ekim ayında yapılacak olan Paris Auto Show yaklaştıkça firmaların sırları bir bir gün yüzüne çıkıyor. Fuar yönetimine getirecekleri araçların niteliklerini ve sayılarını bildirseler de modellerin detaylı özelliklerini bildirmek gibi bir yükümlülükleri yok.

Bu nedenle de bilgiler dışarı pek kolay sızmıyor. Lamborghini'nin bu yeni modeli hakkında elimizde olan ise sadece Paris Auto Show'da 2 Ekim Çarşamba günü örtüsünün kaldırılacağıydı.

Lamborghini heyecanı arttırmak için olsa gerek bu yeni modelin adının “Asterion” olacağını duyurdu ancak arabanın hala hiçbir görüntüsü veya teknik bilgisi yok. Modelin sloganında mükemmelliğe ulaştıklarını vurgulayan Lamborghini'nin bu modelinin elektrikli olacağına kesin gözüyle bakılıyor çünkü logosunda bir yıldırım sembolü var.

Adını mitolojiden alan Lamborghini Asterion, Giritli Asterion olarak bilinen yarı boğa yarı insan görünümlü bir Yunan tanrısından esinlenmiş.

20.09.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!