Lada Avrupa'ya Giriş Yapacak

Lada Avrupa'ya Giriş Yapacak

Ucuz maliyeti ile otomobil severlerin ilgisini çekerek başarılı satış rakamlarına ulaşan Renault bünyesindeki Dacia, başarılı modelleri ile de diğer birçok otomobil üreticisine de ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Fiat Albea, Peugeot 206 sedan ve türevleri beğenilmeyen modeller, Dacia'nın Logan sedan modeli ile yakaladığı satış hacminin Batı Avrupa da dahil birçok pazarda yanına yaklaşamamıştı.

Tıpkı Logan modeli gibi hatchback modelin değiştirilmeden sedana çevrilmesi ile üretilen Peugeot'un başarısız ekonomik 206 sedan modeli de Fransız Renault'un ekonomik sedanlarına rakip olarak üretilmişti.

Dün Russia Today internet sitesinde yer alan habere göre, Lada Riva modelinin halefi yeni Granta sedan, üreticisi AutoVAZ tarafından Almanya ve Çek Cumhuriyeti'ne gönderilmiş.

Rus üretici Lada'nın yeni Granta sedan modeli Rusya dışında ilk olarak bu ülkelerde test edilecek. İlk aşamada Avrupa'da kar amacı gütmeden 5,000 Lada satmayı planlayan AutoVAZ, bu sayede Avrupa pazarında olumlu bir imaj oluşturarak gelecekteki stratejisine zemin hazırlamak istiyor.

Şimdi AutoVAZ için çalışan eski Volvo tasarım şefi Steve Mattin, Lada'nın uygun fiyatlı yeni sedanı Granta için "Biz otomobillerimizin tasarımlarını Rusya marketini hedef alarak tasarlıyoruz. Ancak modern tasarım çizgileri, değişen proporsiyonlar ve genel ürün iyileştirmeleri sayesinde Rusya dışındaki pazarlara da tam uyumlu otomobiller üretip satışa sunacağız." sözlerini sarf etti.

10.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
emre 14.08.2013 11:29

kısacası daha da batacak.

özgür 12.08.2013 21:12

rusyada yasadığım için bu arabalarla sık karşılaşıyorum. ladalar ruslar arasında bile espiri konusu olan bir araba. teknolojiyi 20 sene geriden takip etmek istiyorsanız elbette alınabilecek araba.