Küçük Aile İçin Geniş Mekan

Küçük Aile İçin Geniş Mekan
Yerli üretim i20 Troy adı ile üretimine başlanan ve i20 olarak "En Çok Satanlar Listesi"nde 2 yıldır ilk 10 araç arasında kendine yer bulan Hyundai markasının B segmenti hatchback modeli inceleme yazımızın konusu. 30.000 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulan Hyundai i20, 1.2 litrelik benzinli, 1.4 litrelik dizel ve benzinli otomatik seçeneklerine sahip. Jump, Sense, Tune ve Elite donanım paketleri ile satılan i20'de baz donanım Jump, full donanım ise Elite paketlerinde sunuluyor. Kocaeli fabrikasında üretilen ve geçtiğimiz yıl daha modern bir tasarım ile makyajlanan Hyundai i20, boyutlarının aksine sunduğu geniş iç hacim ve kusursuz görüş açıları ile ön plana çıkıyor. B segmentinde yer alan hatchback otomobiller arasında 295 litre ile en geniş bagaj hacimlerinden birini sunan Hyundai i20, katlanabilen arka koltukları sayesinde 1000 litrenin üzerinde bir depolama alanı sunmayı başarıyor. Sürücü ve yolcuların kolaylıkla ulaşabileceği küçük eşya gözleri ile fonksiyonelliği arttırılan modelde ayrıca kapı içleri ve orta konsolunda bardak ve şişe gözlerinin bulunması da hoş bir ayrıntı olarak sunulmuş. Küçük dış boyutları ve kıvrak manevra kabiliyeti ile modelin şehir dışından çok şehir içi kullanım için tasarlandığını söylemek mümkün. Aynı segmentte bulunan birçok ciddi rakibi karşısında iç mekan ve özellikle 1.2 litrelik küçük motoru ile sunduğu yakıt tüketimiylepuan toplayan i20, günlük şehiriçi kullanıcıların mutlak dizel motor koşulunu yıkmak istiyor. Yüksek hızlarda bile yumuşak kalan direksiyon tepkisi ve iç mekanda kullanılan plastiğin kalitesi belki de modelin küçük dezavantajları olarak görülebilir. Sonuçta küçük aileler için, küçük motoru ve büyük sayılabilecek bir iç hacim ile ideal bir aile otomobili olarak görülebilir.

20.03.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
AYDIN 24.03.2013 14:56

Turkiyede arkadan çarpılma riski çok yüksek,son 2 senedir 4 kere arkadan vurdular hep hafif şiddette idi.Nasıl güvenip de arka koltukları camın dibinde bir araç kullanabilirim.Boşuna mı sedan satışları hep yüksek.Paralı insanlar boşuna mı eşini çocuklarını 4x4 büyük araçlara bindiriyor.

Erkan 23.03.2013 00:57

Dizel otomatiği yok bir. Yakıt tüketimi fazla 2. Start stop yok 3. Bu aracın en üst paketi nerede ise 50 bin 4 ve yuh yani...

oğuzhan 20.03.2013 14:58

1.2 olanını test ettim.sorun motor değil.ama belki kendimi bildim bileli sedan kullandığım içindir.bana oyuncak gibi geldi.