Jetta Bayilerde Bulunamıyor

Jetta Bayilerde Bulunamıyor
Türkiye'de sattığı otomobili Almanya, İspanya, Japonya, Fransa ya da Güney Kore'den tedarik edenler için artık bir buçuk-iki aylık ulaşım süresi dolduğundan birçok bayinin 'araç üretildi yola çıktı henüz gemide geliyor' gibi mazeretleri ortadan kalkmış durumda.

Düşen talebin de etkisiyle otomobil müşterisi bayide istediği modeli kolayca bulabileceği bir döneme girdi. Sektör yöneticileri yıl sonuna kadar ürün tedariki konusunda ciddi bir sorun olmayacağını aksine Avrupa'da devam eden daralmanın bu durumu kolaylaştıracağını kaydediyor.

Mercedes, Ford, Toyota, Citroen, Peugeot, Kia, Subaru, Suzuki gibi birçok marka ürün tedariki konusunda sıkıntı yaşamadığını açıklarken Doğuş Otomotiv, bir yıla yakın bir süredir satılan yeni Jetta için 2012 yılı Mayıs ayına ancak gün verebiliyor.

 Şirket özellikle dizel motor ve otomatik şanzıman birleşimi olan Jetta TDİ DSG modelini ancak söz konusu tarihlerde müşteriye teslim edebiliyor. Doğuş Otomotiv yönetimi, Meksika'da üretilen modele talep yoğunluğu olduğunu, 8 aylık süreçte 9 bin 628 adet satılan Jetta için bizzat kendilerini arayıp teslim tarihini bir-iki ay öne çekmeye çalışanlar bulunduğunu belirtiyor.

Bireysel satın almaların yanı sıra şirket filoları için de ön plana çıkan Jetta, C sınıfı sedan modeller arasında satışlarda Renault Fluence ve Toyota Corolla'nın ardından üçüncü sırada yer alıyor. Jetta kadar olmasa da bazı markalarda dizel motor ve otomatik şanzıman birleşimi versiyonlar için bir iki ay beklemek gerekebiliyor.

Bir de Ferrari'nin yeni modeli 458 Spider aralık ayında ancak teslim edilirken İnfiniti'nin de FX50 modeli 4 ay gibi bir teslimat süresi veriyor. Bazı lüks modellerde renk ve donanım siparişlerine göre üretim yapıldığından 4-5 aylık bekleme süresi normal karşılanıyor.

30.09.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!