Jeep Renegade

Jeep Renegade Tanıtım Broşürü


Şehrin pratik yaşamı ve doğanın canlılığı ile mükemmel bir uyum içinde hareket ederken aradığınız kombinasyonu deneyimleyin. Yenilenen ve cesur çizgilere sahip dış cephesi, konforlu iç tasarımı ve akıllı teknolojisi ile Yeni Jeep® Renegade, sizi gitmek istediğiniz yere götürür. Gökyüzü artık parmağınızın ucunda. Jeep® Renegade’in size sunabileceği açık hava özgürlüğü elektrikli açılabilir tavan özelliği ile nerede olursanız olun sizin. En az sizin kadar eşsiz bir manzaraya merhaba deyin.


Off-road macera ve heyecan dolu bir gelenekten esinlenen yeni Jeep® Renegade, ön camdaki Willys ya da yolcu tarafındaki tipik off-road ön askısı gibi klasik Jeep® Wrangler özellikleri ve eski ikonik sembolleri ile donatılmıştır. Ayrıntılara gösterilen özen, bunun yanı sıra gerçek işlevsellik, sizi her zaman hazır halde tutmaya ve daha fazlası için size ilham vermeye devam edecektir.


Renegade’in işlevsel yaratıcılığını deneyimleyin ve keyfini çıkarın. Önden arkaya geniş iç mekân: Jeep® Renegade’in genişliği sınıfının en iyisidir; beş kişinin rahatça seyahat edebileceği kadar geniştir ve kategorisinde maksimum genişlik ve tavan yüksekliğiyle ve aradığınız tüm konforu garanti eder. Orta konsoldaki daha büyük depolama alanları ve akıllıca tasarlanmış bir ağ saklama cebi, hem günlük sürüş hem de macera dolu eşsiz anlar için şekillendirilmiş bir iç mekân oluşturur.


Apple CarPlay™ ile iPhone’unuzun potansiyelini ortaya çıkararak Siri veya Uconnect™ dokunmatik ekranı üzerinden Apple Maps, Telefon, Mesajlar ve Apple Music özelliklerine akıllı ve güvenli şekilde erişin.


Artık doğrudan bilgi ve eğlence sistemi dokunmatik ekranından kontrol edilebilen otomatik çift bölgeli klima sistemini yöneten entegre klima kontrolü ile iç mekânı serin veya sıcak tutun. Dokunmatik ekran ve direksiyon simidi kontrolleri üzerinden eller serbest ses kontrolü, Google Maps, Google Play müzik özelliklerine kolay bağlantı sağlayan Android Auto™ ile Android akıllı telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanın.


Radar ve video sensörleri, Renegade’in yolundaki başka bir araca veya büyük bir engele çok hızlı bir şekilde yaklaşıp yaklaşmadığını tespit eder ve sürücünün kazayı önlemesi/kazanın şiddetinin azaltılması konusunda uyarır veya yardımcı olur. Seyir kontrolü etkinleştirildiğinde sistem, önünde daha yavaş akan trafiği tespit etmek için aracın önüne monte edilmiş bir radar sensörü kullanır ve öndeki yol açıkken ayarlanan hıza geri dönmek için yavaşlayarak ve kontrollü frenleme uygulayarak güvenli bir takip mesafesi belirler.


Araç şeridi konumu kameralar tarafından izlenir ve araç şerit sınırlarına istemeden yaklaşırsa görsel bir uyarı verir. Ek olarak, şerit kayması durumunda, sistem önceden önlem alarak sürücünün düzletici bir eylemde bulunmasına ve şeride geri dönmesine yardımcı olmak için elektronik hidrolik direksiyonu kaldırır.


ParkView yedek kamera, geri viteste sürüşte mükemmel görüş sağlar ve Uconnect™ ekranında görünen Dinamik Hatlar sayesinde aracın hareketine ve yönüne destek olur.


Bazen detaylar kaybolabilir, ama son teknoloji Trafik İşareti Tanıma Sistemi (TSR) ile sollama, hız sınırı değişiklikleri ve olası kısıtlamalar hakkında doğrudan 3,5 veya 7 inç TFT ekran üzerinden uyarılırsınız. Akıllı Hız Desteği (ISA) ile birlikte kullanıldığında, hız artış veya azalmalarını hızlıca kabul edebilir ve sistemi tamamıyla sezgisel direksiyon simidi kontrolleri üzerinden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.


4x4 DNA’sı ile Jeep® Renegade kişiliğini asla gizleyemez. Renegade, ompakt boyutu altında, sınıfının en iyi arazi ve yol kabiliyetlerine sahiptir. Başka bir deyişle, araç ister şehir içi yollarda gitsin isterse de bir dağ geçidini tırmansın veya en zorlu arazilerde yol alsın, kendini hep rahat hisseder. 


Gücü yaratmak kolay olabilir ama bu gücün akıllı kullanımını sağlamak başka türden bir yetenek gerektirir. Artan güç ve tepki verme performansı sağlayan daha etkin motorlardan oluşan komple bir seri tamamen yeni 3 ve 4 silindirli benzinli motorlar ve yeniden tasarlanmış dizel motorlar MultiAir III Turbo, 120 hp ile 180 hp arasında güç aralığı sunarken, 1.6l dizel motor 120 hp bir güç sunar.


Renegade’in efsanevi off-road kabiliyeti; en çok ihtiyacınız olduğu anda size Jeep® performansını sağlayan eşsiz Jeep® Active Drive ve Jeep® Active Drive Düşük 4x4 sistemleri ile vurgulanmıştır. Arka aks tahriki bağlantısı kesme özelliği, her koşulda sürüş için gereken verimi ve doğru güç ve çekiş miktarını garanti ederek, sürücünün müdahalesi olmadan dört tekerli çekişten önden çekişe geçişi sağlar. Her iki sistem de, sürücüye çeşitli yol koşulları için özel olarak ayarlanmış beş adet ayara kadar izin veren Selec-Terrain™ çekiş sistemine sahiptir: Trailhawk’a özel olarak Otomatik, Çamur, Kum, Kar ve Kaya ayarları


Jeep® Renegade Trailhawk gerektiğinde lazım geleni yaparak işin üstesinden gelir. Trail Rated Rozeti; çekiş, yerden yükseklik, manevra kabiliyeti, artikülasyon ve sudan geçiş beş temel testinden geçerek herhangi bir araziyi aşmak için tartışılmaz bir yeteneği temsil eder. Bunun yanı sıra; sınıfının lideri olan 30° yaklaşma, 24° tepe ve 34° uzaklaşma açıları sunan benzersiz ön ve arka paneller Trailhawk donanımına özel, Rock modlu Jeep® Active Drive Düşük 4x4 sistemi, 180 hp benzinli motor, 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ve geliştirilmiş çekiş için Yokuş İniş Destek Sistemi ile birlikte, etkileyici 20:1 maksimum dişli oranı ile sınıfının en iyisi yetenekler sunarak hangi arazide olursanız olun gönlünüzü ferah tutar.


Jeep® Renegade her isteğinize göre kişiselleştirilebilir. Eksiksiz Mopar® orijinal aksesuar yelpazesi, her ayrıntı ve her ihtiyaç için size en iyi çözümü sunar. Mopar ve Jeep® donanımınızı taşımanıza izin veren çeşitli eklentiler sayesinde her aracı benzersiz ve kişisel kılar: yolculuk sırasında bagajınızı kompakt ve sabit tutan teleskopik çubuk; kayaklarınızı, bisikletlerinizi veya ekstra bagajınızı taşımak için mükemmel bir çözüm olan tavan çıtaları. Ek olarak, Mopar’ın desteklediği Şehir ve Macera Paketleri sayesinde, nerede olursanız olun sizi her zaman zorlamaya hazırlayacak çok sayıda aksesuara sahipsiniz: hem şehir içinde hem de şehir dışında.

Jeep Renegade Model Yılları