Infiniti Center Açılıyor

Infiniti Center Açılıyor

Bayraktar Grubu yöneticileri, Infiniti markasının yönetimiyle 3 Mart 2009 tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda imzaladıkları distribütörlük antlaşmasının ardından, Nissan çatısı altında faaliyet gösteren bu lüks Japon markasının Türkiye altyapısının oluşturulması konusunda çalışıyorlardı.

Şimdi bu çalışmalarda sona gelindi. Infiniti’nin Türkiye’deki ilk resmi satış ve servis alanı, Infiniti Centre adıyla, 7 Ekim’de Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar’ın katılımıyla İstanbul’da açılacak.

Bunun sonucunda da Türk otomobil severler, Infiniti modellerinde; daha önce özel galeriler tarafından ithal edilip satılan ve açıkçası satın alındıktan sonra herhangi bir garanti süresi ve resmi servis olanaklarına sahip olunmayan bir yapıdan kurtulup, alışverişlerini resmi distribütör kanalıyla gerçekleştirebilecekler.

Bayraktar Yatırım Holding A.Ş. bünyesindeki Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş., Türkiye’de halen Fransız Citroen ve Japon Subaru markalarının da distribütörü olarak faaliyet gösteriyor. Çinli Great Wall ile distribütörlük antlaşması bulunan ama bu markanın ithalatını geçici bir süre askıya olan Bayraktar Grubu, ayrıca Yokohama lastiklerinin de Türkiye’deki resmi dağıtıcısı konumunda bulunuyor.

29.09.2009 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!