İki Yeni Model Daha Üretecek

İki Yeni Model Daha Üretecek
Satışa sunulduğu tüm ülkelerde başarılı satış rakamlarına ulaşan Renault'a bağlı Dacia, güncel jenerasyon Logan, Sandero, Duster SUV, Lodgy MPV ve Dokker hafif ticari modeli ile İngiltere pazarına da adım attı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan eski Logan'ın MCV olarak adlandırılan MCV modeli de İngiltere pazarı ile birlikte markanın faaliyet gösterdiği ülkelerde satışa sunulmaya başlandı. Önümüzdeki 1,5 yıl boyunca herhangi bir yeni model üretmeyeceğini açıklayan Dacia'nın 2014 yılına kadar en güncel modeli MCV olacak. Yeni modellerin 18 aydan önce üretilmeyeceğini açıklayan Dacia'nın, mevcut modellerinin çeşitli versiyonları ile satışlardaki yüksek grafiği devam ettireceği biliniyor. Yalnızca ülkemize özel olarak üretilen Stepway versiyonlu Dacia modellerinde olduğu gibi çeşitli arazi ve sportif donanımlar ile satılması planlanan güncel modellerin hitap edeceği kitle de genişlemiş olacak. Fransız Renault'un patronu Carlos Tavares yaptığı açıklama ile Dacia'nın Skoda Citigo boyutlarında bir şehir otomobili ve Renault Fluence boyutlarında bir de sedan model üretmesi gerektiğinin altını çizerken, 2014 ortalarında satışa sunulacak bu iki modelin muadili olacak Dacia'ların ileride satışlarının büyük bir kısmını oluşturacağını belirtti. Dacia'nın Skoda Citigo modeli gibi bir araç üretmesi halinde bu modelin fiyatlandırmasını nasıl yapacağı şimdiden konuşulmaya başlandı. Küçük boyutları ile Dacia'ya minimum maliyete mal olacak modelin baz versiyonunun 18.000-20.000 TL dolaylarında olması bekleniyor. Ayrıca Dacia'nın üreteceği bu küçük şehir otomobilinin Renault Twingo altyapısında üretileceğini de belirtmeden geçmemek gerekiyor.

18.03.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
ulvi 13.06.2014 08:44

fatih arkadaşla aynı görüşteyim bende 6ay oldu alalı kaportanın haricinde gayet randımanlı

fatih 04.05.2013 23:08

merhabalar bizde dacıa lodgy aldık yaklaşık 1 ay oldu 2 kere uzun yola çıktık şuan 2000 km de araçtan hiç bir sıkıntımız yok araba mütiş çok güzel ama sadecetek eksiği kaporta gerçekten arabadan çok memnunum ama kaporta beni çok üzüyor aracı kaldırıma çıkarıyorum aracın kapısı öyle bir kasılıyoki düşünün artık kapı kapanırken tak diye ses geliyo arabayı sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum.almak istiyenlerin dikkatine iyicene düşünün yakıtıdaçok iyi ama can güvenliği herşey den önce gelir.