Hyundai'den Yeni Pick-Up

Hyundai'den Yeni Pick-Up
Hyundai'nin geçtiğimiz yıl Detroit Otomobil Fuarı'nda Santa Cruz konsepti, üretim bandına çıkma yolunda ilerliyor.

Ancak bu sefer durum farklı. Güney Koreli markanın yönetim kurulu tarafından "onay aşaması" tamamlanan Santa Cruz modelinin beklediği tek şey ise Hyundai tarafından tanıtılmak. Hyundai Motor America başkanı ve yönetim kurulu başkanı Dave Zuchowski, Santa Cruz modelini soran Car Advice internet sitesine şu açıklamayı yaptı:

"Bunu söylemenin en kolay yolu nedir ki? Onay aşamasından daha uzun süren bir duyuru aşaması geçiriyoruz. Santa Cruz henüz resmi olarak açıklanmış değil. Şimdilik aracın onaydan geçmesi için değil de, onu dünyaya ne zaman duyuracağımız için heyecanlanıyoruz." dedi.

Ülkemizde de geçtiğimiz yıl satışa sunulan Tucson modeli ile aynı platformu paylaşacak yeni Hyundai Santa Cruz, Türkiye'de dahil tüm dünyada satışa çıkacak. Hyundai Amerika Başkanı Zuchowski'nin, aracın tüm dünyada biran önce duyurulması için baskı yaptığı biliniyor:

"Yeni Hyundai Santa Cruz tüm dünyaya ihraç edilebilecek bir otomobil olacak. Üstelik Hyundai'nin şuanda üretimde olan Tucson modeli ile de aynı platformu paylaşacak."

Konsept olarak görsellerdeki gibi sergilenen Santa Cruz, üretim modeli ile birlikte daha sade bir tasarıma kavuşarak devasa jantlardan da sıyrılacak. Son yıllarda büyük başarılara imza atan Güney Koreli Hyundai'nin yeni model stratejisi ile birlikte tüm ihtiyaçlara ve müşterilere yönelik bir otomobil sunması, satışlara da olumlu yansıyacak gibi görünüyor.

14.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-5314 07.06.2016 23:49

pick-up denince akla ilk olarak nissan gelir toyota değil ama araba üreticileri işlerini okadar ciddiye alıyor ki gerçekten müthiş araçlarüretiyorlararkadaşlar bu bir pasta en büyük payı alanın karnı çabuk doyar hundai nin modelinide çok beğendimn inşallah bir an öncegelir

Misafir-4186 19.01.2016 17:19

Hyundai'ye Toyota gibi arkası sağlam bir destekçi lazım pick-up konusunda. Toyota Hilux ile bu işin kaymağını çok yemiş ve Hilux ile adını efsaneler arasına yazdırmış bir markadır Toyota. Hyundai'de Mercedes gibi ilk kez pick-up sınıfına girecek bunun için arkasına Toyota gibi sağlam bir destekçi lazım. Mercedes nasıl Nissan Navara platformunda bir pick-up üretecekse Hyundai'de Hilux ile aynı platformu paylaşan bir pick-up üretmelidir ki pick-up sınıfına sağlam ve emin adımlar atarak girsin. Yoksa Hyundai'nın pick-up sınıfında başarılı olması gerçekten çok zor. Hyundai Toyota ile pick-up konusunda işbirliğine giderse Toyota'nın pick-up konusundaki engin tecrübesinden faydalanabilir ve yararlanabilir

Misafir-8060 16.01.2016 02:56

Pick-up deyince akla ilk olarak Toyota Hilıx gelir. Pick-up sınıfında Toyota Hilux vs. diğerleri diye okunur. Hilux gibi bir efsane varken kimse tutupta diğer pick-up'lara asla bakmaz. BBC'nin Top Gear proğramında Hilux'un başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Hilux'un çektiği işkencelerin ondan birine uğrasa VW Amarok diye ortaya birşey kalmaz. Hilux hem tüm zorlukları başarıyla geçti hem de tüm işkencelere karşı başarıyla göğüs geldi. Toyota Hilux gibi bir efsanenin yanında VW Amarok'un emsali bile okunmaz. Hilux varken kimse tutupta diğer pick-up'lara bakmaz..

Misafir-9212 14.01.2016 15:11

Aynı bbc belgeselindede Skoda Yeti arazi performansı ile jeremy clarkson dan tam not almış hatta arazi konforunu kanıtlamak için üzerine arazide sürüş esnasında Helikopter indirmişdi. ayrıca araçdan övgü ile bahsetmiş o çok ünlü markalara nal toplabilecek fonksiyonelliğinin üzerinde özellikle durmuşdur. Top gear dergisi tarafından konforu çok fonksiyonel olması nedeniyle yılın en iyi aile otomobili seçilmişti. whatcar'a göre de 15.000 pound altında alınabilecek en iyi crossover'dır. Tabi bizde marka takıntısı var.

Misafir-2391 14.01.2016 13:39

pick-up'da Toyota hilux dünyada 1 numaradır. Toyota'nın sorunsuzluğu ve sağlamlığı bbc belgeseline konu olmuştur. ( bakınız: Google: Toyota hilux top gear) bu testte akıllara zarar testlere tabi tutulan Toyota hilux'un hala tıkır tıkır çalışması insanı hayrete düşürüyor. ( denize atılan, 20. kattan aşağı atılan, taş ve kayalıkların üstünde son sürat bir kulübeye çarptırılan Toyota belgeselini mutlaka izleyin. şimdiki aracım ww ama bu görüntüleri izledikten sonra kesinlikle Toyota alacağım. boşuna dünyanın en çok satılan aracı değilmiş. ww amarok hikaye.

tokay ceritoğlu 14.01.2016 14:19

bahse konu videoyu top gear da izlemiştim,seyretmeyen kalmasın,gerçekten müthiş bir gösteriydi,programcıların ingiliz milliyetçileri olmalarına rağmen böyle tarafsız olmaları ürün kalitesiyle doğrudan ilgili

Misafir-8988 14.01.2016 12:19

Hyundai'nin yerinde olsam ben Toyota ile işbirliğine giderdim pick-up konusunda. Öyle ki Hyundai resmi olarak ilk kez pick-up sınıfına girecek ve bu konuda da Hyundai'ye Toyota gibi arkası sağlam bir destekçi lazım. Toyota Hilux ile pick-up sınıfta başarılı olmuş adını Hilux ile efsaneler arasına yazdırmış bir marka. VW Amarok filan hikayedir Toyota Hilux'un yanında. Hilux'un yanında Amarok'un emsali bile okunmaz. Toyota Hilux dayanıklılık, sağlamlık, kalite, güç ve performans araçta ne ararsan var. Bu yüzden diyorumda Toyota bu konuda Hyundai'ye göre çok tecrübeli bir marka. Şaka maka bir yana gerçekten Hyundai pick-up konusunda Toyota ile işbirliğine gitse ve Toyota'nın engin tecrübelerinden faydalansa bence Hyundai'ye çok yararlı olur. Bu benim fikrim. Nasıl ki Mercedes Nissan'ın Navara'sından tecrübe edinecekse pick-up sınıfında aynı şey Hyundai içinde geçerlidir