Hyundai'den Parmak İzi Teknolojisi

Hyundai'den Parmak İzi Teknolojisi

Güncel donanım teknolojileri ile öne çıkan Hyundai parmak iziyle kontrol edilebilen sensörler üzerinde çalıştığını duyurdu.

İlk olarak Santa Fe modeli üzerinde gerçekleştirilmesi planlanan yeni parmak izi teknolojisiyle aracın otomatik motor çalıştırma düğmesi ve aracın kapı kollarında parmak izi okuyucu sensörler yer alacak.

Dilediğinde birden fazla parmak izi tanıtılarak aracın kapıları açıldığında parmak izine göre önceden kişiselleştirilmiş direksiyonun konumu, koltuklar, yan ve dikiz ayarları bu sensörler sayesinde otomatik olarak ayarlanacak.

Hyundai'nin bir sonraki hedefi ise araç içi sıcaklığın da otomatik olarak sağlanabileceği akıllı havalandırma teknolojileri geliştirmek olduğu belirtildi.


04.01.2019 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-4776 19.02.2022 21:41

Parmak izi özelliğinin çıkacağı iyi olmuş ama biraz geç hatta baya geç olmuş. Skodanın superb 2014 modelinde bile parmak izi teknolojisi var.

Misafir-7814 05.01.2019 00:13

Parmak izi sistemi, anahtar-kumanda sisteminin üzerine monte edilerek sunulur. Yoksa anahtar-kumanda sistemini kaldırıp tek seçenek olarak parmak izi sistemi getirmezler. Zaten parmak izi sistemindeki amaç kullanıcının koltuğa oturduktan sonra yapacaklarını, parmak izi sistemi sayesinde daha kapı girişinde yapıp işini kolaylaştırmak. Parmak izi sistemi telefonlarda bile yıllardır kullanıldığı halde tek seçenek olarak değil şifre ile giriş sistemin üzerine monte edilmiş şekilde sunuluyor. Öteki türlü çok baş ağrıtır.

Misafir-9777 04.01.2019 15:46

büyük ihtimalle iphone gibi olacak. parmak izide açacak ama anahtarla da açılacak.

Misafir-745 04.01.2019 15:01

Parmak izi bence kullanışlı değil arabayi acil olarak birisine vermen gerekti diyelim o sırada tanımlama yapmakla mi uğraşılçak. Ama akıllı havalandırma güzelmiş.