Honda'nın İngiltere Başarısı

Honda'nın İngiltere Başarısı
İngiltere'nin ünlü otomobil dergisi “What Car?” ve uzatılmış garanti sağlayıcısı “Warranty Direct” şirketinin 38 farklı otomobil markasına ait, 50,000 uzatılmış garantili 3 ile 8 yaş arasındaki otomobil sahibi ile yapılan araştırma, otomobillerin lüks olup olmamasının güvenilirliği etkilemediğini ortaya koydu. Güvenilirlik indeksi ortalaması 100 olan araştırmada 39 alarak (Güvenilirlik İndeksi düşük ise güvenilirlik daha fazla) İngiltere'nin 8 yıldır en güvenilir ikinci el otomobillerinin üreticisi olan Honda, İngilizlerin güvenini kazandığını kanıtladı. 38 markanın yer aldığı listede en güvenilir ilk 10 otomobilden 8'i Asyalı otomobil üreticilerine ait olurken, 7. Sırayı Chevrolet, 9. Sırayı ise Ford aldı. What Car? Şef Editörü Chas Hallet: “Honda'nın 8 yıldır süre gelen bu başarısı düşük arıza oranına bağlı. Arıza durumunda tamiratının kolay ve düşük maliyetli olması da Japon üreticiyi 8 yıldır ilk sırada tutuyor.” dedi. Güvenilirlik indeksi 482 olan İngiliz üretici Bentley ve 325 olan İngiliz üretici Land Rover ise İngiltere'nin en az güvendiği otomobil oluyor. En az güvenilen iki İngiliz otomobil üreticisinin Japon üreticilerden örnek alması gerektiğini ekleyen Hallet, “Model bazında bakacak olursak bakım ve tamir maliyeti minimum seviyede olan Mitsubishi Lancer ve Opel Agila, en güvenilir modeller.” En az güvenilir modeller ise ciddi bir arıza durumunda küçük bir servet ödeyerek tamir ettirebileceğiniz Audi RS6 ve Porsche 911 oluyor. Bu iki modelin ortalama tamir maliyeti £1,157 (3,420 TL). İkinci el otomobillerde en çok rastlanan arızalar ise elektrik arızları oluyor. Aks ve süspansiyon arızaları ise ikinci sırada geliyor.

30.07.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
fatih gençay 02.08.2013 12:37

sezai bey çünkü Türk tüketicisi küçük ve hakir görülüyor. tüm sağlamlıklardan ve donanımlardan yoksun tutuluyoruz. aslında en güzeli bu tür araçları iyi araştırıp avrupayla kıyaslayıp almak lazım. mesela toyota binlerce aracını üfürükten bir sebepten avrupadan geri çağırırken ben daha Türkiye'den araç çağırdığını duymadım. olay bu Türk tüketicisi hakir görülüyor.

sezai açar 01.08.2013 12:31

Honda ve Opel'in İngiltere'de minimum bakım ve tamirat masrafları varken,Türkiye'de niçin tam tersi?