Hibrid Jetta'lar Geliyor

Hibrid Jetta'lar Geliyor
Ocak ayında Detroit Otomobil Fuarı'nda konsept olarak sergilenen ve dünya lansmanı Los Angeles Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirilen Jetta Hybrid için memleketi Almanya'da ön sipariş alımına başlandı. Nisan 2013'ten itibaren Almanya'daki Volkswagen Showroom'larında yerini alacak Jetta Hybrid 31,300 € fiyat etiketiyle satılırken, aracın Amerika fiyatı ise hybrid araçların vergiden muaf olması sayesinde 25,750 $ (19,900 €) olarak belirlendi. Touareg Hybrid'in ardından Volkswagen'in 2. hybrid modeli olan Jetta Hybrid, ürettiği 168 beygir karma gücün 147 beygirini benzinli 1.4 TSI motordan, 27 beygirini ise elektrikli motordan alıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 9 saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleştiren Jetta'da 60 hücreli 35 kilogram ağırlığında lityum-iyon batarya kullanılıyor. Elektrikli ve benzinli motorun ortak çalışmasında 6 beygirlik bir güç kaybı yaşayan Jetta Hybrid, gücünü, 7 vitesli çift kavramalı şanzuman ile aktarıyor. Önden çekişli üretilecek Hybrid Jetta'nın karma yakıt tüketimi ise 4.1lt/100km oranı ile, yalnızca aynı benzinli motoru kullanan modelden %20 daha ekonomik olduğunu ortaya koyuyor. Tıpkı Touareg Hybrid modelinde olduğu gibi paralel Hybrid teknolojisini kullanan Jetta, benzine hiç ihtiyaç duymaksızın maksimum 60 km/s hız ile 2 kilometre yol katedebiliyor. İki donanım seviyesiyle satışa sunulacak olan Jetta Hybrid'i Comfortline ve Highline donanım seviyesinde satın almak mümkün. Hybrid modele özel tasarımlı 15 inçlik jantlar, RCD 510 Radyo-CD Sistemi, çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi, ön, yan ve perde hava yastıkları, ABS, ESP, LED ön ve arka farlar, çift taraflı dijital klima, 8 hoparlörlü müzik sistemi, ipod ve bluetooth bağlantısı ve ParkPilot park asistanı aracın standart donanımlarından bazılarını oluşturuyor. İstekler doğrultusunda navigasyon sistemi, anahtarsız giriş, anahtarsız çalıştırma, ısıtmalı ve elektrikli sürücü koltuğu, sunroof, sis farları, 16 veya 17 inç alaşım jantlar, geri görüş kamerası ve 400 watt gücündeki Fender Ses Sistemini opsiyonel olarak almak mümkün.

11.12.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
K-max 12.12.2012 05:52

Elektrikli ve benzinli motorun ortak çalışmasında 6 beygirlik güç kaybı olmaz. Sadece elektrikli ve benzinli motorun maksimum güçlerini ürettikleri devirler aynı noktada olmadığı için aradaki fark oluşuyor.