Hayaldi, Hayal Olarak Kaldı

Hayaldi, Hayal Olarak Kaldı
Mistsubishi'nin elektrikli otomobili i-Miev beklenen talep olmadığı gerekçesi ile üretimden kaldırıldı. Citroen C-Zero ve Peugeot iOn adı altında da satılan modelin beklenen talebi görmemesi üretimin durdurulmasının ana sebebi oldu.

29.08.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Serkan 19.09.2012 22:05

Mitsubishi yakın zamanda hibrid araçlar ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. İlk etapta Colt modelinde hibrid yani elektrikli ve benzinli/dizel motorlarını beraber kullanacak. Ardından diğer tüm binek araç serilerinde hibrid sistemler sunulacak. Tam bilgim yok ama mevcut son modellerde de hibrid dönüşümü söz konusu olabilecek galiba. Hibrid araçlarda 100km ortalama yakıt tüketimi 3lt 'nin altına inebiliyor. Hatta bir depo ile 2000 - 3000 km arası yol yapabiliyorlar. Elektrikli araçlar maalesef düşük menzilleri ve uzun şarj süreleri sebebi ile henüz başarılı değiller. Bu sebeple yakın zamanda da iyi satış seviyeleri yakalayabileceklerini düşünmüyorum. Kaldı ki, Dünya petrol tekellerinin buna, birden bire elektrik araçlara geçişe, kolay kolay izin vereceğine veya göz yumacağına da kimse inanmıyor. Dolayısı ile önümüzdeki 10 yıl hibrid araçlar açısından yükseliş ve zirve yılları olabilecektir. Hibrid araçlar aynı anda petrol ve türevi yakıtları kullanmaya devam edeceğinden, gaz salınımlarının düşüklüğü ile devletler tarafından vergilendirmede avantajlı konuma getirileceğinden, uzun menzil ve başarılı performansları ile belkide çok daha uzun yıllar (Petrol'ün gerçek anlamda tükenmeye başlaması sürecine kadar) kullanılacaktır.