Haremlik Metrobüs

Haremlik Metrobüs
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, kadınların rahat seyahat edebilmesi için "pembemetrobüs" istedi. Esmerer'in önerisine göre her 3-4 araçtan sonra 1 adet pembe renkli metrobüs sefere konulacak. Bu durumda isteyen kadın yolcular normal seferdeki araçlarla, isteyen ise pembe renkli metrobüsü tercih ederek seyahat edebilecek. Esmerer'in bu teklifi önümüzdeki günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunması bekleniyor.

23.02.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
REKTOR 25.02.2012 09:46

Kadinlarimiz kendilerini toplumdan izole etmeye devam ettikce kadina yonelik suclarin azalmasini beklemek sadece hayaldir. Kadinin toplumdan uzaklastigi izole edildigi sistemler gelecegin buyuklerini de dogurup buyuten kadinlarimiz icin zulum ve iskenceden baska bir sey olmayacaktir. Bir ulkenin geri birakilmasi ve somurulmesi icin en kolay ve ilk baslangic noktasi o ulkenin kadinlarinin ilk once toplumdan, sosyal hayattan ve is hayatindan elinin ayaginin cekilmseni saglamaktir. Kadinlarimizin kendi istekleri ve dusunceleri ile bu yola giirmeleri oldukca uzucudur.