Golf CC İle Tekrar Sedan Olacak

Golf CC İle Tekrar Sedan Olacak
Volkswagen Golf modeli için Bora versiyonunun ardından tekrar Golf CC adı ile sedan bir karoser üretmeye hazırlanıyor. Basit görünen ama pratik ve konforlu bir sürüş sunan otomobiller üretmesiyle ünlü olan Volkswagen, 2009 yılında yukarıdaki resimde de görülen Passat CC modeli ile basit görünümünden kurtularak etkileyici tasarımlara imza atmaya başladı. Passat CC modeli ile birlikte 4 kapılı coupe anlayışı ile sektöre damga vuran VW, 37,900 Euro başlangıç fiyatı ile satılan CC modelinin daha ucuz versiyonu olacak Golf CC'yi üretmeye hazırlanıyor. Golf'ün 4 kapılı bu sportif modeli, CC armasını takacak ve abisi Passat CC gibi tıpkı bir coupe gibi tasarlanacak. 2015 yılında satışa çıkması planlanan Golf CC'nin stil ve karizma enjekte edilmiş tasarımı ile VW Jetta'yı andırması planlanıyor. Tıpkı Jetta modeli gibi MQB platformunun geliştirilmiş versiyonu üzerine konumlandırılacak Golf CC'nin klasmanın da başarılı olabilmesi için ise sportif görüntüsü yeterli olmayacak. Sahip olacağı sportif görüntünün yanı sıra daha güçlü motor seçeneklerine de sahip olacak otomobil 120 beygirlik 1.4 turbo benzinli ve 148 beygirlik 2.0 turbo dizel motora sahip olacak. Volkswagen'in Golf CC için 220 beygir güç üreten 2.0 litrelik TFSI motor seçeneğini GTI modeli ile sunup sunmayacağı da henüz netlik kazanmış değil. Volkswagen'in Golf CC hareketinden korkması gerekecek modellerin ise Mercedes-Benz CLA ve Audi A3 olacağı düşünülüyor. Rakiplerine karşı fiyat avantajına sahip olacağı kesin görünen Golf CC'nin rakipleri ile mücadelesini diğer klasmanlarda da görmek gerekiyor.

11.01.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
M.CANSAL 22.02.2013 09:31

boyutları şehir içinde kullanıma uygun uzunluğu 4.43 - 4,45 gibi olan bir sedan olsa mükemmel olur.. zaten uzunluğu 4,60 - 4,70 -4,80 civarında yeterince sedanı var vw'in şehir içi trafiğine uygun olmayan..