Geniş Aileler İçin Uygun Araba Modelleri

Geniş Aileler İçin Uygun Araba Modelleri

Gerek bayram gerekse yaz tatili dönemleri gibi ailece uzun yolcuğa çıkmayı planlayanlar her zaman akıllarından geniş aile modellerini geçirmiştir. Özellikle 2 ve daha fazla çocuk sahibi olan aileler için aracın büyük olması ilk kural sayılır.

Geniş aileler için araba modelleri öncelikle hem uzun yolculuklarda hem de şehiriçi kullanımlarda hayatı kolaylaştıran pratik donanımlara sahip olmalıdır. Örneğin küçük eşya gözlerinin fazlalığı ya da bagaj bölümlerinin modüler olması gibi özellikler bu modellere artı değer katar.

Sizler için her karoser sınıfında aile otomobillerini incelemeye çalıştık. Araştırmamızda baz aldığımız modeller tavsiye niteliğinden daha çok benzer modeller arasından örnek vermek amaçlı kullanılmıştır. İşte geniş aileler için en uygun araba modelleri;


Sedan: Toyota Corolla

Türkiye otomobil pazarının en çok satan kasası olan sedan modeller içinde her zaman çok satanlar listesinde yer alan Toyota Corolla özellikle 2 çocuklu 4 kişilik aileler için yeterli bir yaşam alanı sunuyor. Sınıf standartlarında yer alan boyutlarına rağmen iç tasarımı sayesinde aynı sınıftaki rakiplerinden bir miktar daha geniş alan sunmayı başarıyor. 452 litrelik bagaj hacmi 4 kişilik bir aile için yeterli bir depolama alanı sayılabilir. 85.000 TL ile 158.000 TL arasında değişken bir fiyat aralığına sahip olan Toyota Corolla 1,6 benzinli ve 1,4 dizel motor seçeneklerine sahip. Her iki motoru da otomatik vites kombinasyonları ile de satın alabilirsiniz.


Station Wagon: Seat Leon ST

Ülkemizde Avrupa piyasasına oranla oldukça geride olan station wagon satışları üreticilerin SW karosere sahip modelleri ile çok seyrek buluşmamıza neden oluyor. Tanınmış modellerin nadir SW kasa yorumlarından olan Seat Leon ST, HB versiyonunda sunduğu sportif görünümü daha uzun SW kasasında da korumayı başaran bir model. Bazı modellerin SW tasarımlarında aracın uzatıldığı hissine kapılsak da bu durum Leon ST'de ise tam tersi. Seat Leon ST 587 litrelik bagaj hacmi ve 1454 mm yüksekliği ile depolama alanında oldukça başarılı. Her ne kadar yine 4 kişilik bir aile için ideal olsa da, örneğin evcil hayvanları ile seyahat eden aileler için başarılı bir alternatif olarak öne çıkıyor. Halen 1,6 litrelik dizel otomatik versiyonu ile satılan Seat Leon ST'nin fiyatı ise 161.000 TL.


MPV: Dacia Lodgy

Renault çatısı altında faaliyetini devam ettiren Dacia markası özellikle uygun fiyat etiketine sahip yeterli modelleri ile bilinmektedir. 2012 yılında Türkiye tüketicisi ile buluşan Lodgy modeli özellikle geniş aileler için 5 kişilik ve 7 kişilik olmak üzere iki ayrı koltuk sayısında üretilmiş bir model. 827 litrelik devasa bagaj hacmi ve tavan mesafesi 5 kişilik yolculuklar ile birlikte eşya yüklemesini bile kolaylaştıran bir alan sunuyor. 7 kişilik oturma kapasiteli versiyonu ile tercih edildiğinde her ne kadar bu hacim biraz azalsa da bu alandan ekstra 2 koltuğun daha çıktığını unutmamak gerek. 3. sıra koltukları çocuklara ayırdığınız sürece Dacia Logy size 7 kişilik bir seyahati çok rahat sunabilir. Yeterli seviyede malzeme ve işçilik kalitesine sahip olan Lodgy modeli sadece 1,5 litrelik dizel versiyonu ile satılıyor ve başlangıç fiyatı ise 97.000 TL.


SUV: Skoda Kodiaq

Volkswagen bünyesinde yer alan diğer kardeşleri ile aynı bantta üretilen Skoda Kodiaq oldukça geniş iç hacimi ve opsiyonel olarak satın alanıbilen ekstre 2 koltuk ünitesi ile 7 kişilik bir SUV modele dönüşebiliyor. 4697 mm uzunluk ve 1882 mm genişliğe sahip Kodiaq, 5 kişilik versiyonunda 720 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor. 1,4 litrelik benzinli motor ve 2,0 litrelik dizel motor seçeneklerine sahip Skoda Kodiaq ayrıca otomatik vites seçenekleri ile de satın alınabiliyor. Skoda Kodiaq, 163.900 TL ile 367.900 TL arasında değişen bir fiyat aralığına sahip.

14.06.2018 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-4723 20.06.2018 22:45

Skoda octavia ve superb olmalıydı bu listede

Misafir-7145 17.06.2018 23:07

jimny ne zaman aile arabasi oldu? mercedes kalitesi denmis ***. aracin yedigi yakitin limiti yok, iciyor acik acik.

Misafir-6072 16.06.2018 15:06

nerede suzuki jimny ? ben suzki jimny kullanıyorum 4 gündür araç mercedes kalitesinde gerçekten tavsiye ederim hemde fiyatlarına da ucuz diğerleri ne göre