Ford Yapamadı Çinliler Yaptı

Ford Yapamadı Çinliler Yaptı
Volvo Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt yeni 1.6 litre dizel motorlu ve otomatik araçların Türkiye tanıtımı sırasında Bodrum'da yaptığı konuşmada, Volvo'nun yeni Çinli sahiplerinin markaya yaptığı katkıyı anlatırken, oldukça çarpıcı ifadeler kullandı. Eckardt, ”Çinli yeni sahiplerimiz 20 ay içinde, Ford'un 10 yılda yaptığı katkıdan çok daha fazlasını gerçekleştirdiler” dedi 2012'de Türkiye'de 5 bin 600 adet araç satmayı planladıklarını söyleyen Eckardt, satışlarının yüzde 55'ini DRIVe Powershift modellerinin oluşturacağını, S60 ve V60 satışlarında ise bu oranın yüzde 80'in üstüne çıkacağını ifade etti. Uzun yıllar ‘ağırbaşlı' algılanan Volvo, yeni dönemde standart modellerine araçların garantilerini bozmadan markanın resmi performans partneri Polestar aracılığıyla güç artışı imkânı da sunacak. 25-30 dakikalık bir işlemle ve 2 bin 200 TL ücret karşılığı yüklenecek bir yazılımla yapılacak modifikasyon, modele göre 15 ile 37 beygir, 20 ile 50 Nm arasında tork artışı sağlıyor.

07.05.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Nuri Yavuz 08.05.2012 14:57

Çin'li sahiplerinin bu markaya gerçekten sahip oldukları ancak; bunların yerine Çin'li pazarlama yöneticileri atamaları halinde anlaşılacaktır. Öyle olursa spekülatif fiyatlandırma modundan çıkarak, sirkülatif fiyatlandırma dönemi başlar. Böylelikle talep artar, taebi görenler bayi olmak için yaklaşırlar. Parçalar ucuzlaşır. Çark dönmeye, döndükçe de yenilikleri beslemeye başlar. Bizim gibi markadan satıp kaçanlar, bayiliği bırakanlar da dönerler.