Ford 23 Yeni Model İle Geliyor

Ford 23 Yeni Model İle Geliyor
Ford gelecek yıl dünya genelinde Lincoln marka otomobiller de dahil olmak üzere 23 yeni modeli piyasaya süreceğini açıkladı. Bu modellerden 16'sı Kuzey Amerika'da satışa sunulacak. Ford Global Ürün Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı Raj Nair: “Gelecek yıl, müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak için bugüne kadar ki en fazla sayıda yeni modeli satışa sunacağız. One Ford stratejimizde bulunandan daha fazla yatırım yaparak daha fazla segment ile daha fazla müşteriye hizmet etmeyi, bu sayede karlı bir büyüme gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Daha fazla ürün, daha fazla fabrika ve daha fazla işçi ile özellikle Asya ve Çin pazarına verdiğimiz önemin de altını çiziyoruz. Sürekli belirttiğimiz gibi yatırımdan asla kaçınmıyoruz.” Ayrıca Ford gelecek yıl 3 yeni fabrikasının açılışını gerçekleştirecek. Bu fabrikalardan iki tanesi Çin'de bir diğeri ise Güney Amerika'da açılacak. 2014 yılı için Ford'un işe almayı planladığı çalışan sayısı ise 11,000 olarak belirtilmiş. Ford, Çin'de 6.000, Kuzey Amerika'da ise 5.000 kişiyi istihdam edecek. Ford'un Çin'in Chongqing kentinde açacağı yıllık 300,000 otomobil üretim kapasitesine sahip Changan Montaj Fabrikası No.3 ve Changan Şanzıman Fabrikası'nda 6.000 kişi istihdam edilecek. Amerika'da istihdam edilecek 5,000 işçiden 3,300'ü maaşlı çalışan olacak. Ford, Amerika'da bulunan Kansas City fabrikasına 1.1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Kaçıranlar için Ford, 2017 yılına kadar modellerinin %70'inde start-stop teknolojisini standart olarak sunacak.

17.12.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
T.C. 17.12.2013 11:13

herkes çin de pozisyon alıyor,nüfusuna satış ve ucuz ilo dışı maliyet.bir gün her otomobil çinde yapılmış olacak,yerli otodan ses yok bari eldeki 3-5 montaj otoyu çin e kaptırmayalım.