Fiat 500 Yeniden Makyajlandı

Fiat 500 Yeniden Makyajlandı

Satışa sunulduğu 8 yıldan bu yana bir hayli popüler hale gelen markanın ikonik modeli Fiat 500, ilk kez makyajlandı. 8 yıldır koruduğu güncelliğini ufak yenilikler ile perçinleyen 500’ü İtalyanlar “Yeni Fiat 500” olarak değerlendiriyor.

Fiat 500, 2007 yılında tanıtılmasından bu yana 8 yılda 3.8 milyon adet satarak, markanın bu zamana kadar ki en başarılı modellerinden olmayı başardı. Bu denli başarılı bir modelin dış tasarımına müdahale edip risk almak istemeyen Fiat, yenilik hakkını iç tasarımda kullanmış.

Sınırlı görünen estetik farklılıklara rağmen, Fiat’tan yapılan açıklamaya göre yeni 500 modelinde 1,800 yenilik yapılmış. Bu 1,800 yenilikten dış tasarımda göze çarpan ikisi: LED gündüz farları ile birleştirilerek şık bir aydınlatma sunan yeni ön farlar ve ortası boş bırakılmış LED arka farlar oluyor. Krom detaylı ön ızgaralar, yeniden çizilen ön ve arka tamponlar da yenilenen dış tasarım unsurlarından oluyor.

Dış tasarımın aksine, iç tasarımda daha da belirginleşen yenilikler, önce konsola entegre edilmiş 5 inçlik Uconnect bilgi sistemi ekranı ile göz çarpıyor. 500L ve 500X modellerinden aşina olduğumuz 5 inçlik ekran artık tek kapılı versiyonlarda da standart olarak gelecek. Standart donanım seviyesinde 5 inçlik ekran gelirken, daha üst donanım seviyelerinde ekranın boyutu 7 inçe çıkacak.

Fiat’ın açıklamasına göre iç mekanda malzeme seçenekleri ve kalitesi de arttırılırken, sürüş konforunu arttırmak üzere özel ses yalıtımı malzemeleri de unutulmamış.

3 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak yeni Fiat 500; 1.2 litrelik 68hp, 0.9 litrelik turbo beslemeli, 2 silindirli 85hp ve 105hp seçenekleri bulunan Twinair benzinli motor seçenekleri ile gelecek.

95 beygir güç üreten 1.3 litrelik Multijet ünite ise Fiat 500’ün tek dizel motor seçeneği olacak. 1.2 litrelik benzinli motor seçeneğinin yeni “Eco” versiyonu ise, özel tasarruflu lastikler ve sürtünme katsayısını azaltarak yakıt tasarrufu sağlayan özel gövde kiti ile daha sonra satışa sunulacak.

Fiat 500 Abarth ile ilgili bir açıklama yapmayan İtalyan şirket, yeni 500’ü yıl sonuna doğru satışa sunacak.

18.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!