En Hızlı Otomobil Chiron Olacak

En Hızlı Otomobil Chiron Olacak
Fransız süper spor otomobil üreticisi Bugatti'nin Veyron'un üretimini durdurmasının ardından, yeni modeli Chiron, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılmaya hazırlanıyor. Lansman tarihi giderek yaklaşan Bugatti Chiron'un detayları da yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.

Çek Cumhuriyetin'den gelen habere göre, Bugatti'nin bu ülkedeki potansiyel müşterilerine özel toplantıya katılan bir kişi, yeni Chiron hakkında edindiği bilgileri paylaştı. Bugatti Chiron, yenilenen 8.0 litrelik motor, elektrik motorunun da desteği ile W16 dört turbolu üniteden, 1.500 beygir güç ve 1.500 nm tork üretecek.

Bu organizasyondan edinilen bilgiye göre yeni Bugatti Chiron, belki de dünyanın en hızlısı olacak. 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 2.2 saniyede tamamlayacak Chiron, 467 km/s maksimum hıza sahip olacak. Bu akıl almaz veriler ile dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı seri üretim otomobili olmaya göz diken Bugatti Chiron, bu sayede 130'dan fazla müşterinin şimdiden ön sipariş vermesini sağladı.

Üretimi yalnızca 500 adetle sınırlı olacak yeni Chiron için Bugatti'nin belirlediği yıllık üretim limiti ise 100 otomobil. Bu da Bugatti Chiron'un yalnızca 5 yıl üretileceği anlamına geliyor. Chiron'un fiyatı konusunda da tartışmalar sürerken, Bugatti'nin bu yeni modeli Avrupa'da 2 Milyon Euro'dan satışa sunması bekleniyor. Coupe modeli için geçerli olacak bu fiyat etiketi, 2018 yılında satışa sunulması beklenen Targa versiyonu için ise daha da yükselecek.

Yeni Bugatti Chiron, 10 yılda 450 adet üretilen Veyron modelinden yarı yarıya daha kısa ömürlü olacak ancak 50 adet daha fazla üretilecek.

Bugatti'nin yeni Chiron'u Mart ayında Cenevre'de sergileyeceği düşünüldüğünde yeni süper sporun Şubat ayında online ortamda tanıtılması beklenebilir.

30.12.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
tokay ceritoğlu 30.12.2015 14:17

farzedin ki paramız var bunu aldık,meskun mahal 50 km/hız ,nasıl olacak?bu tür araçlar ütopik olmaktan öteye gitmez tr de