En Güvenli SUV Sportage

En Güvenli SUV Sportage
Avrupa Otomotiv Endüstrisi'nin nabzını tutan değerlendirme kuruluşu Euro NCAP , 2010 yılı testlerinin sonuçlarını açıkladı. Buna göre Kia Sportage, Euro NCAP tarafından 2010 yılının en güvenli küçük off road 4 x 4 aracı seçildi.

2010 yılında toplam 29 araç , Euro NCAP'in güvenlik testlerinden geçti. Bu araçlardan sadece % 65'i en yüksek puan olan 5 yıldız almaya hak kazandı. Yönetici , küçük aile, süpermini, küçük off-road 4x4 ve küçük MPV olmak üzere 5 farklı katagoride değerlendiren araçların içinden en yüksek puan alanlar, kendi katagorilerinin en güvenilir araçları oldular.

Kia Sportage, yetişkin yolcu güvenliğinden % 93, çocuk yolcu güvenliğinden % 86, yaya güvenliğinden % 49 ve sürüş güvenliği sisteminden % 86 alarak son derece yüksek skorlarla 5 yıldızın sahibi oldu. Bu yüksek skorlar da Kia Sportage'ın 2010 yılının en güvenilir 4x4 aracı seçilmesini sağladı.

05.02.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!