En Geniş Bagaj Hacimli Arabalar

En Geniş Bagaj Hacimli Arabalar

Uzun ya da kalabalık yolculukların vazgeçilmez unsuru olan depolama alanları araç satın alma aşamasında yer alan en önemli kriterlerden biridir.

Kabin içinde yer verilen eşya saklama gözleri ve depolama alanları günlük hayatımızın pratik çözümlerinden biri olsa da, bagaj hacmi bir otomobilin gerçek taşıma alanını gösteren yegane unsur olartak önceliğini devam ettirmektedir.

Hafif ticari araçlardan sedan karosere sahip modellere kadar yaptığımız araştırmanın neticesinde, önceliği en geniş bagaj hacimli arabalar olan kullanıcılar için daha fazla kullanım alanı sunan modelleri sizler için derledik.

Ciroen C4 Grand Picasso


7 kişilik model 645 litrelik bagaj hacmine sahip. 3. sıra koltuklarındaki tam katlanabilir özelliği ile bagaj ile aynı yükseklikte düz bir zemin elde edilebiliyor. 2. sıra koltukların katlanmadan sadece öne çekilmesi ile 704 litreye çıkarılabiliyor. Ön yolcu koltuğunun da tam katlanabilir olması çok daha uzun eşyaların depolanabilmesini de sağlıyor. Aynı zamanda ön yolcu koltuğu yatırıldığında ise bu alan masa olarak da kullanılabiliyor.

Skoda Superb


Liftback özelliği ile birlikte arka cam ile birlikte açılarak çok geniş bir yükleme alanı sunan Skoda Superb 595 litrelik bir bagaj alanına sahip. Biri yatay diğeri de dikey olmak üzere 2 ayrı file sistemi ve bagaj kancaları ile birçok kargo elemanını birlikte sunuyor. Eller serbest sistemi ile tampon altında yer alan sensörler sayesinde elleriniz dolu olsa bile bagaj açıp kapatma işlemlerini dokunmadan gerçekleştirebiliyor.

BMW 2 Serisi Gran Tourer


645 litrelik bir bagaj hacmi sunan BMW 2 Gran Tourer, küçük bir MPV gibi görünmesine rağmen 7 kişilik bir otomobil. Katlanabilme özelliğine sahip 2. ve 3. sıra koltuklarının da değerlendirilmesi ile toplam depolama alanı 1905 litreye kadar çıkabiliyor. Port bagaj gibi ekstra kargo alanları da sunan BMW 2 Gran Tourer, geniş depolama arayanlar için premium sınıfta bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Dacia Lodgy


5 ve 7 koltuklu olmak üzere iki farklı oturma alanı seçeneği sunan Dacia Lodgy, 7 kişilik oturma düzeni olan 3. sıra koltuklarda sınırlı bir diz mesafesine sahip. 7 koltuklu oturma pozisyonunda 207 litre, 5 koltuk düzeninde 827 litre ve yolcu koltukları hariç ikinci ve üçüncü koltukların katlanmasında ise 2617 litrelik bir alan sunan Dacia Lodgy bu sınıfta rakipsiz bir çözüm sunuyor. Alçak bagaj eşiği nedeni ile yüklemeyi de kolaylaştıran Lodgy, iç mekanda ise ayrıca 30 litrelik saklama alanı ve eşya gözleri barındırıyor.

Ford Tourneo Courier


Ticari olarak sınıflandırılmasına karşın binek otomobil ruhsatı ile de satın alınabilen Ford Tourneo Courier toplamda 1029 litrelik bir yükleme alanına sahip. Özellikle baş mesafesi ile geniş bir yaşam alanı sunan Tourneo Courier, iç mekanında çok sayıda eşya gözleri ve saklama alanları sunuyor. Raf sistemi biçiminde ikiye bölünebilen modüler bir bagaj alanı da sunan Courier listemizdeki tek sürgülü arka kapıya sahip model.

26.06.2018 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-8147 12.07.2018 12:20

bu bagajlara bisiklet sığarmı

Misafir-8996 28.06.2018 13:41

kodiaq araba değil de suv olarak değerlendirilmiş olabilir.

Misafir-708 27.06.2018 14:24

Normal haliyle 720 litrelik bagaja sahip Skoda Kodiaq'ın bu listede ilk sırada yer alması gerekir.