En çok Tercih Edilen Araba

En çok Tercih Edilen Araba
Haziran ayında 6 bin 67 adeti hafif ticari araç olmak üzere toplam 10 bin 111 adet araç satışı gerçekleştiren Fiat, ay bazında liderliğine ek olarak 6 ay sonunda Türkiye’de üretim yapan global markalar arasında da toplam satışta yerlilik oranıyla yine zirvede yer aldı. Toplam satışlarının % 90’undan fazlasını Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında Türk işçisi ve mühendislerinin emeğiyle üretilen Fiat Fiorino, Yeni Fiat Doblo, Fiat Doblo Classic, Fiat Linea ve Fiat Albea Sole/Palio Sole modelleriyle gerçekleştiren Fiat, Türkiye’nin en çok tercih ettiği yerli üretim marka unvanına sahip oldu. 6 ay sonunda Türkiye’de satılan 40 bin 31 adet Fiat markalı modellerin 36 bin 235 adeti, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretildi. Tofaş çatısı altında yer alan Fiat Otomobil ve Ticari Araçlar, Haziran ayında elde ettiği 10 bin 111 adetlik binek+hafif ticari araç satışıyla ay bazında lider olurken Ocak-Haziran 2010 döneminde toplam 40 bin 31 adetlik satışa ulaştı. 2010 yılının 6. ayı sonunda 16 bin 796 adet otomobil, 23 bin 235 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek Türkiye’nin en çok tercih ettiği yerli marka unvanına da sahip olan Fiat’ı zirveye taşıyan ise Tofaş tarafından üretilen Fiat Fiorino, Yeni Fiat Doblo, Fiat Doblo Classic, Fiat Linea ve Fiat Albea Sole/Palio Sole gibi modeller oluşturdu. 6 ay sonunda toplam satışının 36 bin 235 adetini yani satışlarının % 90’ından fazlasını Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen modelleriyle gerçekleştiren Fiat, Türkiye’de üretim yapan global markalar arasında da toplam satışta yerlilik oranıyla yine zirvede yer alıyor. Ocak-Haziran 2010 dönemi sonunda Türkiye’de toplam 115 bin 458 adet yerli üretim binek+hafif ticari araç satılırken, her 100 yerli araçtan 31’ini Tofaş Fabrikası’nın üretim bantlarından inen Fiat markalı modeller oluşturdu.

23.07.2010 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
hondasever 12.08.2010 21:06

taraflı yazılmış bir metin katılmıyorum bu gerçek olamaz. herkesin derdi araca binmek ondan zevk almak değil ki bir nebze ondan para kazanmak, eğlenmek zevk almak ikinci hatta daha ileri seviyelerde kalıyor. doblo sahibi biri aracını gezmekten çok iş güç sebebiyle harcamak. bunun yanında bu fiat ın araçlarının genelinde aracın keyfini sürmekten ziyade gidilecek yolun daha ucuza devrildiğini düşünmek. öyle de gerçekten. 1.2 albea kullanmak bir ara nasip oldu fevkalade yakıt ekonomisi sağlıyor. honda mdan indiğimde kendimi ne kadar da çok parçalıyormuşum yakıt yetiştirmek için. Ama bir konu daha var güvenlik düzeylerini de unutmamak lazım. bir yanda japon malı bir yanda isee ... tartışılacak değil. yine de allah mesut etsin herkesi aracları hayırlı kazasız belasız yollar devirmeyi nasip eylesin. yaradan milletimize kaza bela vermesin, verse de böyle ekonomi uğruna malum ülkemizde herşeye kat kat vergiler veren bizlerin, herşeyi en pahalı şekilde tüketenlerin allah yardımcısı olsun. her ne olursa olsun can herşeyden önemli diye düşünüyorum. 3 e 5 e bakıp daha emniyetli güvenli araçları kullanma taraftarıyım... Allah işinizi rast getirsin.