Efsane Hoca'dan Satılık Captiva

Efsane Hoca'dan Satılık Captiva
Yüksek fiyatlı ve sınırlı sayıda kişinin sahip olabildiği Ferrari, Bentley ya da Maserati gibi özel bir futbolcu otomobili olmayan, ancak 1986 yılından geçtiğimiz birkaç aya kadar toplam 27 yıllık Manchester United'daki menajerlik hayatıyla dünya futbolunun zirvesinde bulunan teknik adam Sir Alex Ferguson'un günlük yaşamında kullandığı Chevrolet Captiva, açık arttırma ile satışa sunulacak. Kırmızı Şeytanlar'ın sponsorları arasında yer alan Chevrolet, bazı futbolcular ile teknik direktör Sir Alex Ferguson'a Captiva tahsis etmişti. Teknik direktörlük döneminde ayda yaklaşık 1 milyon TL kazanmasını rağmen mütevaziliğinden taviz vermeyen Sir Alex Ferguson, günlük hayatında da yüzbinlerce pound değerindeki ultra lüks otomobilleri tercih etmeyip £31,000 (90,000 TL) değerindeki Captiva'yı kullanmayı tercih ediyordu. İskoçyalı teknik adamın Manchester United – Chevrolet sponsorluk anlaşması altında kullandığı beyaz renkli Chevrolet Captiva SUV, efsanevi teknik adamın diğer hatıra eşyaları ile birlikte geliri hayır kurumuna bağışlanmak üzere açık arttırmaya çıkarıldı. Chevrolet Avrupa Yönetim Kurulu Başkanı Susan Docherty “Manchester United ile yaptığımız sponsorluk anlaşması doğrultusunda teknik kadroya ve futbolculara en uygun otomobilleri, Captiva, elektrikli Volt, ikonik Camaro veya Corvette modellerimizi tahsis ettik” dedi. Futbol efsanesi Sir Alex Ferguson'a ait Captiva SUV'nin başlangıç fiyatı açıklanmazken, elde edilecek gelirin Galler ordusunda görevli veya emekli askerlere yardım sağlayan Galler Kraliyet Merhamet Fonu'na aktarılacağı bildirildi. Sir Alex Ferguson'un kullandığı 7 kişilik Chevrolet Captiva'nın yanı sıra, İskoçyalı efsane teknik direktörün imzalı portresi ve el yazısı emeklilik bildirimi açık arttırma ile satılacak.

19.07.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Murat Ünver 27.07.2013 17:41

Captiva tutulmuyo ki :)

hanifi göktaş 19.07.2013 01:00

"Sir" ünvanını fazlasıyla hakettiğine şüphe duyan var mı?

Bu arada araç türkiyede satışta olsa, boyası-değişeni, trameri, servis kayıtları ve en vazgeçilmezi ustamıza sorardık :)