Dur Kalk Lideri İstanbul

Dur Kalk Lideri İstanbul
Castrol ve TomTom Global Dur-Kalk Endeksi adlı ortak araştırmalarının sonucunu yayınladı. Araştırmaya göre İstanbul, sürücü başına yıllık 31 bin adeti aşan dur-kalk ortalamasıyla araştırma kapsamında yer alan 50 şehir içinde zirvede yer aldı. İstanbul'u takip eden diğer şehirler ise Mexico City ve Moskova oldu. Dünya çapında büyük metropolleri içeren araştırmanın sonuçlarına göre İstanbul'daki sürücülerin, listenin en sonunda yer alan Rotterdam şehrindeki sürücülere göre yılda 24 bin kez daha fazla dur-kalk yaptığı ortaya çıkmış! Buna göre İstanbul, sürücü başına yıllık 31 bin 200 adetlik dur-kalk ortalamasıyla zirvede yer alırken, ikinci sırayı 30 bin 480 adetlik ortala dur-kalk sayısıyla Meksiko ve üçüncülüğü ise 29 bin 520 adetlik dur-kalk ortalamasıyla Moskova elde etti. Dünya çapında büyük metropolleri içeren araştırmanın sonuçlarına göre İstanbul'daki sürücülerin, listenin en sonunda yer alan Rotterdam şehrindeki sürücülere göre yılda 24 bin kez daha fazla dur-kalk yaptığı ortaya çıktı. Araştırmada yer alan önemli diğer şehirlerden biri olan Pekin'de yıllık 28 bin 200 adet, Londra'da 21 bin adet, New York'ta 15 bin 480 adet ve Sidney'de ise 13 bin 200 adetlik sürücü başına dur-kalk ortalaması olduğu tespit edildi.

03.10.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Metin 03.10.2013 20:22

İstanbulda arabamı kullanılır allah aşkına izmirliyim huzurluyum gerçekten çekilir tarafı yok metrobüs gibi bir ulaşım hizmetleri varken yararlanmalılar bence tamam ayakta ve kalabalıkta gitmek kötü ama en azından kendi yolu var ve gideceğin yere arabadan 4 kat hızlı gidiyorsun(arabanın bir toplu ulaşım aracından yavaş olduğu tek şehir ).Ben olsam şehiriçi çok uzun yol gidiyorsam yani bir çok aktarma yapıcaksam veya şehirdışına gidiyorsam çıkarırım arabamı.