Dünyanın En Ucuz Arabaları

Dünyanın En Ucuz Arabaları

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da araç fiyat etiketleri karar aşamasında belirleyici faktörlerden biridir. Her tüketici vereceği fiyatın karşılığını tam olarak almak ister. Peki her ucuz araba ihtiyaçları karşılamaya yeter mi?

Türkiye otomobil piyasası'nın en ucuz modellerini ana sayfamızdan bir arama yaparak görebilirsiniz. Binek modeller olarak sıralayacak olursak; Fiat Panda, Renault Symbol, Dacia Sandero, Hyundai i10 ve Renault Clio halen pazarın en ucuz arabaları konumunda. Hafif ticari modellerde ise; Fiat Fiorino, Ford Transit Courier, Dacia Dokker, Ford Tourneo Courier ve Fiat Doblo gibi modeller de listenin ilk sırasında.

Peki dünyada durum nasıl? Dünyanın en ucuz arabalarını hangi markalar hangi ülkelerde satıyor? İşte dünya genelinde fiyatı 10.000 doların altında olan en ucuz arabalar.

1. Tata Nano (3.000 $)

Bir dönem Tata tarafından ülkemize de getirileceği duyurulan ancak geçen zaman içinde satışa sunulmayan Tata Nano, Dünyanın En Ucuz Arabası ünvanına sahip ve kimi otoritelere göre tam bir fiyat/performans canavarı.


2. Suzuki Maruti 800 (5.000 $)

Ülkemizde Suzuki Maruti üretildiği topraklar olan Hindistan'da ise Maruti Suzuki adıyla tanınan bu model, Hindistan ve Pakistan pazarlarında milyonlarca adet satarak erişilmesi güç bir rekora imza attı. Türkiye ikinci el piyasasında halen alınıp satılan bir otomobil.


3. Chery Kimo (7.300 $)

Türkiye'de Chery Kimo, doğum yeri olan Çin'de ise Chery A1 adı ile satılan model aynı zamanda Çin Otomotiv Endüstrisi'nin ilk uluslararası oyuncusu olma ünvanına da sahip. 5 ileri otomatik vites seçeneği de barındıran model uluslararası güvenlik testlerine katılmamıştı.

4. Hyundai i10 (9.000 $)

Türkiye'deki fabrikasında üretilerek ülke ve Avrupa pazarına satılan Hyundai i10 modeli markanın tek A segmenti temsilcisi konumunda. Şehir içi kolay ulaşım ve fonksiyonel kullanım hedeflenerek geliştirilen Hyundai i10 temel güvenlik donanımlarına da sahip.

5. Renault Symbol (9.400 $)

Dünya pazarlarında Dacia Logan ülkemizde ise Renault Symbol olarak biliniyor. Temel güvenlik donanımları, garanti süresi ve geniş ailelere de hizmet edebilecek sedan yapısı ile dünya pazarlarında da çok satan modellerin başında geliyor.

07.10.2019 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-5386 08.10.2019 07:57

bizde olanların fiyatları vergilerle 15bin doları geçiyor..

BİZİ TAKİP EDİN