Dünyanın En Pahalı Benzini

Dünyanın En Pahalı Benzini
Bir hafta içerisinde akaryakıt fiyatlarına gelen ikinci zam zaten bir önceki zamda başlayan tartışmaların iyice alevlenmesine neden oldu. Bir depo benzinde pompa maliyetinin 200 TL’ye ulaşmasının ardından Türkiye’de ilginç bir eylemin de hazırlığı alttan alta sürüyor. Tüketici derneklerinin organizasyonuyla pazar günü tüm yurtta araç sahiplerinin kornalarıyla protesto edeceği “dünyanın en pahalı benzini” tartışmasının siyasete de sıçraması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Benzin istasyonları vergi dairesine döndü” sözleriyle neredeyse kesinleşmiş durumda. Hükümet ve akaryakıt istasyonları cephesine göre son iki yılda 45 dolardan 90 doların üzerine çıkarak ikiye katlanan petrol fiyatları nedeniyle bu zam “çok normal”. Buna karşılık karşıt cephenin tezi de aynı ölçüde çarpıcı: “Petrol fiyatları bütün dünyada yükseliyor. O halde neden dünyanın en pahalı benzinini Türk halkı kullanıyor?”

14.12.2010 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Javid 17.02.2013 21:56

Benzinin Türkiyede pahalı olması aslında kendi işine sahip olmak ve %15-30 yakıt tasarrufu elde etme fırsatı yaratır.

fatih 17.12.2010 02:31

Benzin fiyatlarını protesto yapacağımız gün belirlensin, 1 ay boyunca veya kimse ikinci bir tarihe kadar benzin almasın densin ve bu tüm tüketicilere duyurulup uygulanma kararı alınsın halka tarih verilsin ben sonuna kadar varım.
En pahalı bizim benzin sanki altın damıtılıp benzin haline getiriliyor....