Diğerleri Hata Yapar Sen Yavaş Git!

Diğerleri Hata Yapar Sen Yavaş Git!

05.03.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
halit 21.03.2014 22:50

herkez feys de paylaşsın bizim de arka koltuk da çocugumuz olabilir

Asım 14.03.2014 13:26

Altında 20 yaşlarında yerli araba.Modifiye edilmiş kötü bir makyaj yapmış kadın gibi...Öyle bir kullanıyorlar ki zannedersin Ferrari pilotu.kural hak getire.

Mehmet Güneş 09.03.2014 21:19

Dikkat ederseniz son zamanlarda karlı Anadolu yollarında katliam gibi otobüs kazalarına şahit olduk. Veya TV lerden acı olayları içimiz acıyarak izledik. Son 27 ölümlü kaza belleklerden henüz silinmedi.
gözlemlerime dayanarak söyleyeyim. Kış koşullarında yolların buzlu ve kaygan olmasına aldırmadan hızlı gidiyorlar.
Ankara İstanbul arası tem de hızlı giden ve benim arabamı geçen otobüsleri çok gördüm. Temde benim hızım 100 km/saat tir. Koskoca otobüs beni hızla geçiyor. Onun hızı en az 120 dir. Şaşıyorum. bu nedenle otobüslerde can güvenliği yok diyorum.
Ayrıca Şunu da söyleyeyim Otobüslerin bakımını yetkili servisler yapmıyor. Çünkü şirketlere pahalıya geliyor. Bakımlarını ucuza gelsin diye İkitelli Organize sanayi bölgesinde özel servislere götürüyorlar. (İstanbullular bu sanayii bilirler)
Orda bakımları deneyimsiz 18-20 yaşındaki çocuklar yapıyorlar. Bu nedenle ben şahsen firması kim olursa olsun hiç bir otobüs firmasına güvenmiyorum. Ve de Otobüslere binmiyorum. En güvendiğim araba kendi kullandığım arabamdır. Allah sattırmasın.

T.C. 09.03.2014 16:27

siz hele ehliyeti alın,sonra kurs alır araba sürmeyi öğrenirsin mantığı bize mahsus;yollar ve işaretlemeler yetersiz,sürücüler cahil,bencil ve saygısız olunca,kural tanımaz olunca olanlar oluyor,eski,yeni tüm sürücüler yeniden belirli bir saat eğitime alınmalı,göstermelik değil,kurslara para kazandırmaya yönelik değil,kursta psikologlarda olmalı kişilik bozukluğu olanlara tedavi uygulanmalı,yoksa havanda su dövmeye devam ederiz.

özeleştiri 08.03.2014 11:52

şu an da ehliyet standart'ı yükseltilmiş durum da yol kalitesi de öyle ama sürücü direksiyonda kendini formüla yarişçısı sanıyor, eleştirmek kolay örnek olmak zordur. devlet önlem alıyor vatandaş bunları delmek için herkesi devreye sokuyor sonra da şikayet ediyor.

göksel 06.03.2014 14:10

trafik kazalarının büyük kısmı aşırı hızdan oluyor,bu video bir kişiyi bile etkilese faydalı olmuş demektir.

baki 06.03.2014 00:10

hepimiz kurallara uyarsak bu ülke gerçekten rahat nefes alır ama bir de ihale torpillerinin yol yaparken çaldıklarında engel olunabilirse daha da güzel olur hele ki şehir içi köstebek yuvası yollara adam gibi bir standart getirilir, asfalt yapılır peşine diğer kurumlar bu asfaltı intikam alır gibi param parça etmezse demeyin artık...

Şükrü 05.03.2014 15:55

Türkiyede buna benzer kazalar maalesef binlerce oluyor, kimsenin umurunda değil. Ehliyet eğitimine ne kadar önem verilmesi gerektiğinin bir kanıtı bir ibret vesikası olarak bu videoyu paylaşanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah kimseye böyle kazalar vermesin...

Vedat 05.03.2014 15:26

Sn site yöneticisi, Polanya da trafik kazaları için çekilmiş galiba 2008 tarihli bir video var. Oldukça etkileyici. Özellikle arabalarla ilgili bir çok kişinin ziyaret ettiği böyle bir site sayesinde, araç kullanıcısı bir çok kişi işin ne kadar ciddi olduğunu daha iyi anlayacaktır. Kendimize ve başkalarına vereceğimiz zararları daha iyi görebilecektir. Belki bir çok kişi katılamayacak ama trafikte aşırı hız yapmak, kırmızı ışıkta durmamak, güvenlik şeridini arıza vb. harici kullanmak gibi hayati risk içeren suçların cezaları gerçekten aşırı yüksek seviyelerde olmalıdır. Bu tip suçları işleyenlere 5 kez müsaade edilmesi göz göre göre git birilerini öldür demektir. Hadi insan bir kez hata yapar ki bu bile trafikte hakkımız değildir ama ikinci kez aynı suçu işliyorsa bu sürücünün ehliyetini mutlaka elinden almak ve ciddi mali cezalar uygulamak gerekir. Avrupa da kine benzer şekilde zorunlu psikolojik destek alması gerekir. Umarım yetkili bir duyan olurda bir şeyler yapmaya başlarlar.

saglikci023 05.03.2014 13:28

harika bir video bende artık yavaş süreceğim. sloganimiz sen duzelirsen herkes duzelir olsun herkese huzur dolu sürüşler dileklerimle

alı ç 05.03.2014 09:29

bu vıdeoyu türkye de bır etkısının olacağını düşünmüyorum çünkü zaten berbat bır ehlıyet alma sıstemı var ve eskıden ehlıyet sınavına bıle gırmeden çok rahat bır şekılde ehlıyet alınıyormuş,bu sıkıntıların gıderılmesı yılları alır tabıkı yanında da bırsürü CAN.