Dacia Duster Makyajlandı

Dacia Duster Makyajlandı

Satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana 2 milyon adete yaklaşan satış rakamı ile Avrupa'nın en çok satan SUV modelleri arasında yer alan Dacia Duster yenilendi.

Günlük şehiriçi kullanımda olduğu kadar hafif arazi şartlarında da başarılı bir sürüş sağlayan Duster, dış tasarımında ilk olarak Sandero modelinde gördüğümüz far ve panjur gibi küçük yenilikler ile öne çıkıyor.

Asıl değişim ise modelin yaşam alanlarında görülüyor. 8 inçlik yeni dokunmatik ekran, Apple ve Android gibi işletim sistemlerini desteklerken aynı zamanda navigasyon özelliğini de barındırıyor.

Yeni Duster 1,5 litre 115 beygirlik dizel ve 1,3 litre 150 beygir gücünde benzinli motor seçenekleri ile donatılacak. Çift kavramaya sahip EDC şanzıman sisteminin yer alacağı seçeneklerin yanı sıra 6 ileri manuel vitese de yer verilecek.

Eco-G adı verilen ve fabrika çıkışlı LPG yakıt özelliğine sahip 100 beygirli motor seçeneğinin yer aldığı modellerde ise önemli bir değişikliğe gidilmiş. Buna göre LPG depo hacmi %50 arttırılarak 50 litreye ulaşmış. Böylece daha uzun menzil hedefi yakalanmış ancak bu motor seçeneğinde henüz otomatik vites versiyonu yer almıyor.

Yeni Dacia Duster modelinin Eylül aylarında satışa sunulması bekleniyor.
Tanıtım videolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


23.06.2021 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-9149 01.07.2021 10:15

"Misafir-5619
"*** Garip bir ülkeyiz gerçekten.." demişsiniz ancak 20 yıl öncesinin suvları bile yol tutuş ve konfor açısından daha iyi ve daha güven veriyor. Araba mı araba işte

Misafir-5619 28.06.2021 09:05

İnsanların çoğunun arabaya erişme ihtimalinin olmadığı,önemli bir kısmınında haklı olarak fiyatları pahalı bulduğu bir ortamda değeri bilinemeyen bir araç duster. Fiyatı nispeten uygun, yakıtı uygun lpg seçeneği de olan, ülkemiz yol şartlarına uygun bir araç ancak araba alma olasılığı olmayan insanlar bile bu aracı bir türlü beğenemiyorlar. Garip bir ülkeyiz gerçekten..