Corolla Hibrit Oldu

Corolla Hibrit Oldu
Geçtiğimiz aylarda yenilenen yüzü ile satışa sunulan 11. Jenerasyon Toyota Corolla'nın hibrit versiyonu Japonya'da satışa sunuluyor. Hibrit motor, Japonya'da Axio olarak adlandırılan sedan ve Fielder olarak adlandırılan steyşın vagon gövde tipleri ile satılacak. 11. Kez kabuk değiştirerek oldukça modern ve şık tasarımı sayesinde C segmentinin lideri olmasının yanı sıra bu defa da ekonomik motoru ilr fatk yaratacak. Japon Toyota tarafından açıklanan fabrika verilerine göre yeni Corolla hibrit, 1.5 l benzinli ve Atkinson hibrit motoru sayesinde 100 kilometrede yalnızca 3 litre yakıt tüketiyor. Özel ön ızgara, Sinerji Mavisi logolar ve açık metalik mavi rengi gibi birkaç özelliği ile diğer Corolla'lardan ayrılan hibrit Corolla, iç tasarımında ise özel koltuk kumaşı, şık kokpit tasarımı, deri kaplı gösterge paneli ve vites topuzu ile farklılık yaratıyor. Kalitesiz renkli plastikten kurtulan yeni Corolla, kaliteli iç trim kalitesi ve yeni teknolojiler ise Japon otomobil devinin lüks markası Lexus'tan izler taşıyor. Japon otomobil üreticisi C segmentine tasarımı ve kalitesiyle yeni bir boyut kazandıran Corolla hibrit modelinden şimdilik memleketinde yılda 2,500 adet satmayı hedefliyor.

08.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Ercan 08.12.2014 10:26

İyi günler Toyotanın tüm araçları çok avantajlı toyota gibi araç yok tek tercihim toyota corola hybrid de gelseydi bi :)

murat 03.06.2014 14:39

1,5 yaris hybrid çok başarılı. Corolla yı da Türkiye de görmek güzel olur. Fiyatı 50-60 arası olsa çok satabilir.

deniz 10.08.2013 15:13

En kısa sürede Türkiye'de de görmek istiyoruz. Umarım vergi ve fiat avantajıyla birlikte.