Civic Dizel Olamıyor

Civic Dizel Olamıyor
Güçlü Japon Yen'i nedeniyle, Japonya'da üretilen araçların artık ihracat pazarlarında beklenen kâr marjını sağlamadığını belirten Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, “Japonya'dan otomobil ihraç etmek verimliliğini yitirdi. Bu nedenle küçük modelimiz Jazz'ın üretimini Japonya'dan Meksika'ya kaydıracağız. Meksika küçük araç üretiminde üs olurken Türkiye'nin de bu yeni süreçteki rolü; her yıl üretimini artırıp, ikinci modeli de bantlardan indirerek kendi bölgesinde bir merkez haline gelmek olacak” dedi. Yeni Civic Sedan'ı Avrupa'nın diğer ülkelerine de göndereceklerini anlatan Yamasaki, şunları söyledi: “C Segment Sedan modellerinin benzinli otomobili Civic'in, 450 bin adet olmasını öngördüğümüz 2012 binek oto pazarından 15 bin adetlik satışla yüzde 13 pay almasını hedefliyoruz. Bu segmentte dizel otomobillerin aslan payını kaptığını biliyoruz ancak yeni geliştirdiğimiz 1.6 litrelik dizel motor beklediğimiz uyumu sağlayamadı. Biz de Civic'i LPG'li satın almak isteyen müşterilerimize 6 yıl 150 bin kilometre garanti sunarak açığı kapatacağız.”

09.01.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
murat 24.12.2012 14:22

bır ay once lpg lı cıvıc aldım ve memnunum dizelı dort gozle beklıyordum artık bu haberden sonra mazda dizel otomatik vites dizel uzerıne yogunlasacam.yalnız sunu anlamıyorum cıvıc hatchback lar dızel uyumlu oluyorda sedan nasıl olmuyor cozemedım.

K. Mirai 29.04.2012 16:58

Mercedes, Bmw, Audi, Vw, Ford, GM, Citroen, Peugeot un baskısı üzerine Honda dizel araçlar Türkiye piyasasına sokulmuyor. AB ülkelerinde honda dizel arabalar mevcut. Yukarda saydığım arabaları satın alanlar bilmeyerek kendi bindiği dalı kesiyor

seryiğit 13.04.2012 08:51

japonlar hırs yapar fişek gibi bir motorla yakında gün yüzüne cıkarlar.onlar muhtemelen en iyi dizel motoru üretmeye çalışıyorlardır.sorunun da temeli budur.

barış 16.01.2012 02:15

nasıl olamıyor, niye olamıyor, arkadaş koskoca asırlık firmasın, japonyanın en büyük sermayelerinden birisin, nasıl olamassın dizel?? toyota yaptı, kore kaplanları aldı yürüdü 90ların uyduruk firmaları 10 yıl içinde sektör devi oldu dizelleriyle.... mazda bile geçti dizele arkadaş! honda nasıl dizel olamaz aklım almıyor!!

ht 10.01.2012 14:35

honda yıllardır sanki sadece amerika ya sataçakmış gibihep benzinli üretip, dizel motoru ihmal etmenin cezasını çekiyor

fatih mert 09.01.2012 21:21

her haltı yapan japonlar uyumlu bir dizel motoru yapmayı becerememiş mi?