Citroen Technospace

Citroen Technospace

2013 yılı itibari ile yeni SUV'si DSX dahil birçok konsept model ile atağa geçen Fransız Citroen, şimdide yeni jenerasyon C4 Picasso modelinin Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak konseptini yayınladı.

Technospace adıyla C4 Picasso modelinin yerini alacak yeni otomobilin 2013 yazında Citroen bayilerindeki yerini alması bekleniyor. Citroen'in yeni Efektif Modüler Platformu 2 (EMP2)'nin daha hafifleştirilmiş versiyonu üzerinde konumlandırılacak yeni C4 Picasso'nun mevcut modelden 70 kilogram daha hafif olacağı açıklandı.

Bu daha hafif olma özelliğini verimli motor seçenekleri ile bir araya getirecek PSA Peugeot Citroen bünyesindeki Citroen'in yeni C4 Picasso ile karbon emisyonunu 98 gram/km'ye kadar düşüreceği de iletildi. C4 Picasso modelinin yerini alması beklenen Technospace konsepti, 4.4 metrelik uzunluğu, 1.61 metrelik yüksekliği ve 1.83 metrelik genişliği ile mevcut C4 Picasso'da 4cm daha kısa olsa da Technospace, 5.5 cm daha geniş bir iç mekan sunacak. Ayrıca aracın bagaj hacminin ise minimum 537 litre olacağı söyleniyor.

Mevcut C4 Picasso ve DS modellerinden tanıdık çizgilere sahip olan Technospace'in yeni boyutları ve tasarım elementleri ile daha kompakt bir görünüm sağlanırken, oldukça geniş bir cam bulunan A sütunu da oldukça geniş bir görüş açısı vaad ediyor. Tıpkı Nissan Juke modelinde olduğu gibi bölünmüş olarak tasarlanan ön farlar ise kuşkusuz ki aracın dış tasarımındaki en baskın parça oluyor. 3-D efekli arka farlar da göze çarpan detaylar arasında kendine yer ediniyor.

08.02.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!