Chery'nin Yeni Markası Qoros

Chery'nin Yeni Markası Qoros

Çinli Chery ve İsrailli ortağı ile birlikte 2007 yılında kurulan otomobil şirketi Qoros, yeni kurulan bir şirket olmasına rağmen otomotiv sektörüne çabuk ısınmış gibi görünüyor.

Sektörün en köklü ve kaliteli firmalarından edindiği deneyim, Qoros'un ilk modelinin tasarımındaki çizgilere ve dinamik bir tarza sahip sedan otomobil olarak yansımış. Qoros otomobil şirketinin üreteceği ilk otomobil ise GQ3 adındaki araç olacak.

Gelecek yıl Mart ayında gerçekleştirilecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan GQ3, Çin'de 2013'ün ikinci yarısında satışa sunulacak. Avrupa'daki bayilere ulaşacak ilk aracın ise yıl sonunda gelmesi bekleniyor.

Qoros, Ford Focus boyutlarında üretildiğini açıkladığı GQ3 modelinin çarpışma testlerinde 5 yıldız almak için geliştirildiği ve iç mekanın geniş tutulduğu belirtildi. Yüksek seviye konfor ve teknoloji donanımı ile donatılan araçta 8 inçlik dokunmatik bilgi ekranı da yer alıyor.

Çinli otomobil üreticisi Qoros henüz otomobilin teknik bilgilerini gizliyor ancak ilk aşamada aracın 4 silindirli benzinli motor ile satışa sunulması bekleniyor. Qoros yönetim kurulu üyesi Volker Steinwascher Qoros GQ3'ün tamamen günlük ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlandığını açıkladı. Dizayn ve kalite konularında ödün vermediklerini ekleyen Volker, kullandıkları yüksek teknolojili donanımlar ile oldukça yüksek güvenlik standartları da yakaladıklarını kaydetti.

22.12.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Levent 28.01.2013 10:30

raptor haklı.biz ne yapıyoruz ?montaj , nasıl türk malı diyebiliyoruz, sadece kendimizi kandırıyoruz...

mustafa 23.12.2012 22:54

raptor tebrikler...

raptor 23.12.2012 10:54

Türkiyede bazılarının utanmaları lazım,adamlar şirket kurup sıfırdan kendi araçlarını yaparken bizler elalemin araçlarını monte edip yerli diye kendimizi kandırıyoruz yazık yazık..