Chery İtalyan Olacak

Chery İtalyan Olacak

Mermerler Otomotiv, İtalyan hükümetinin satışa çıkardığı Sicilya'daki Fiat fabrikasına talip olan Dr. Motor, fabrikanın yeniden hayata geçmesi için 15 milyon Euro destek verecek. İtalyan hükümeti 2 yıl içinde 1.300 kişiye istihdam sağlaması halinde Dr. Motor'a ek teşvikler sağlayacak.

Mermerler Şirketler Grubu Başkanı Yüksel Mermer, 15 milyon Euro'luk katkının kendileri için önemli bir miktar olmadığını, Chery'nin Adapazarı'na yapacağı 500 milyon Euro'luk yatırım için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Fiat kasım ayında Sicilya'daki tesislerinde üretimi kademeli olarak durduracağını açıklamıştı. Dr. Motor, halihazırda 1.600 kişinin çalıştığı fabrikada 2013 yılından itibaren yılda 10 bin adet Chery üretmeyi planlıyor.

25.06.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
sadettin çakmak 16.08.2012 10:02

Ben 48 senedir direksiyondan ekmeğini kazanan bir şoförüm. 2011 mod. 32000 de bir chery 1.6 tiggom var 3 gün evvel debriyajım arıza yaptı adapazarındaki atmacalar servise gittim. garantiye sokmadılar. ist. mermerler tic. murat bey diye birine danıştılar oda parçanın sökülüp kendilerine resmetmelerini orda karar verilip tarafımıza bildireceklerini söylediler . tabi işlemler kaç günde biteceği belli değil. bu meyan zarfında araba serviste bağlı kajacak... benim senelerdir edindiğim tecrübelerde böyle bir servis anlayışı görülmemiştir. ALLAH chery si olanlara kuvvet ve sabır versin her yerde negatif reklama başladım ilk gelen müşteriyede arabayı satıyorum....size hayırlı işler....