Bentley'in En Hızlı Modeli

Bentley'in En Hızlı Modeli

Continental GT Speed, Bentley'nin çift turbo beslemeli 6,0 litrelik W12 motorunun geliştirilmiş bir versiyonunu ve yeni, yakın oranlı bir ZF 8 vitesli otomatik şanzıman kullanıyor. 8 vitesli yakın oranlı şanzıman hem yakıt ekonomisi sağlıyor hem de her viteste daha iyi hızlanma sunuyor.

Aracın çıkışı 575 bg'den 625 bg'ye, torku da 700 Nm'den 800 Nm'ye yükseltilmiş. Bentley otomobilin 0'dan 100 km/s'ye 4,2 saniyede ulaşabildiğini, azami hızının ise saatte 329 kilometre olduğu söylüyor. Buna karşılık yakıt ekonomisi yüzde 12 iyileştirilmiş. Daha yüksek performansa uyumlu olarak, Bentley şasiyi sıkılaştırmış ve havalı süspansiyondaki bazı parçaları geliştirmiş.

Bentley'e göre sonuçta araç daha sportif ve cazip bir sürüşe, daha sıkı bir yol tutuşuna ve daha iyi bir çevikliğe kavuşmuş. Şirketin patronu Wolfgang Dürheimer, "Artık daha dengeli ve sportif bir karakteri olan yeni GT Speed Continental'in zirvedeki konumunu yeniden teyit ediyor ve cazibesini arttırıyor," dedi. Bütün Continental modellerinde olduğu gibi güç, bir Torsen merkez diferansiyel vasıtasıyla, arka aks ağırlıklı olarak dört tekerleğe birden aktarılıyor.

20.06.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!