Bentley SUV İlk Kez Görüntülendi

Bentley SUV İlk Kez Görüntülendi

Ve işte karşınızda iki yıldan daha kısa bir süre içinde, 2016 yılında satışa sunulacak üretim versiyonu Bentley SUV. Her ne kadar henüz nasıl adlandırılacağı bilgisi ulaşmasa da ilk defa aracın üretim versiyonu gövdesi ile prototipi test sürüşü sırasında görüntülendi.

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley'in SUV modeli uzun zamandır merakla bekleniyor. Bentley, SUV modelini daha önce Audi karoseri altında test sürüşlerine çıkarıyordu. Üretim versiyonu kasa ile görüntülenen test aracının mat siyah bir kaplamayla gizleyen Bentley, aracın yan taraflarına “NewBentley.com” çıkartmaları yapıştırarak oldukça akıllı bir hamle yapmış.

İngiliz lüks marka bu sayede piyasaya çıkmadan yıllar önce bir hayli popüler hale gelen yeni modelinin reklamını ücretsiz olarak da yapmış oldu. Aracın dış tasarımının yaklaşık %80'lik bir kısmını 2012 yılında Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenen EXP-9 Concept SUV modelinden alan üretim versiyonu Bentley SUV'nin konsept modelden farkı ise daha az agresif bakışları ve Bentley tarafından Mart ayında taslakları hazırlanan led teknolojisi kullanılan 4 yuvarlak far.

İç tasarımı hakkında ise henüz herhangi bir ipucu bulunmayan Bentley SUV'nin 2012 yılındaki konsept ile neredeyse aynı iç mekan tasarımına sahip olacağı tahmin ediliyor. Bentley'in SUV modeli gelecek jenerasyon Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg ve hatta Lamborghini'nin üreteceği SUV modeli ile aynı platformu paylaşacak. Test aracında 6.0 litrelik çift turbolu 600 beygirin üzerinde güç üreten W12 motoru kullanan Bentley, 2017 yılında aracın hybrit versiyonunun da 2017 yılında geleceğini belirtti. İngiliz üretici daha küçük hacimli V8 bi-turbo motor seçeneğini de ilerleyen zamanlarda sunulacak.

14.06.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
mst4201 20.06.2014 08:15

batman filmindeki araçlar gibi :)

a.rıza 16.06.2014 11:08

ne diyelim Allah sahibine bağışlsaın