B-Max Avrupa'da İndirime Girdi

B-Max Avrupa'da İndirime Girdi
Ford, B-Max kompakt MPV modelinin üst donanım seviyesine sahip versiyonunu İngiltere'de £ 1.000 indirimle, 2 versiyon düşük donanım seviyesi yerine satmaya başladı. Ford'un B-Max modeli otomobil pazarında yeterli ilgiyi görmüyor. Ford basın sözcüsünün Autocar internet sitesine yaptığı açıklamaya göre Avrupa'da satış rakamları dipte seyreden B-Max modelinin donanım seviyesi Titanium X'e çekildi ve fiyatı bir hayli düşürüldü. Ford yetkililerinin verdiği karara göre, markanın B-Max modeli MPV'sini üreten Romanya'daki fabrika, düşük talep nedeniyle Şubat ayı içerisinde üretime 4 gün ara verecek. Amerikan otomobil üreticisi Ford, Romanya fabrikasında yılda 68,000 adet otomobil üretiyor. B-Max modelinin baz versiyonu olan 1.4 litrelik benzinli 90 beygir güç üreten Trend modeli, ülkemizde 50,480 TL'ye satılıyor. Aynı motor seçeneğine sahip en üst Titanyum donanım seviyesi ise 54,490 TL'den satışa sunuluyor. Ford bu modelin satışını arttırmak adına Trend donanım seviyesine panoramik cam tavan, anahtarsız giriş sistemi, ısıtmalı deri koltuklar ve karartılmış arka camlar gibi ekstra özellikler ekleyerek satışa sunacak. Markanın bu politikayı ülkemizde uygulayıp uygulamayacağı ise bilinmiyor. Baz versiyona eklenecek ekstra aksesuarların yanı sıra Titanyum donanım seviyesine sahip modelin fiyatında da indirime gidilecek. Donanımdaki artış ve düşürülen fiyatlar ile Amerikalı üretici Ford, B-Max modelinin en yakın rakibi Nissan Note ile rekabet edebilmesini arzuluyor. Nissan'ın Note modeli Ford'a fiyat konusunda fark atıyor. Nissan kompakt MPV modelini 38,990 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor.

11.02.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Melo 12.02.2014 12:05

Birde fordun focus, fiesta ve C-max gibi bilinen 2. eli güçlü modellerinin yanında ancak fiyat avantajı gibi bir durum olacak ki satsın

tunguska 11.02.2014 21:54

Ford'a yüksek fiyat yakışır!!! Ne de olsa lüks marka görüyor kendini. Ama Amerika'dan sonra ikinci vatanı olan İngiltere'de bu duruma düşmesi gerçekten manidar olmuş. Nissan ise QQ ile aldığı rüzgarı iyi değerlendiriyor, yönetimi tebrik etmek lazım. Bu gidişle uzun vadede Nissan arayı açacaktır.

umut 11.02.2014 12:11

Ford B-max, Nissan Note ile kıyaslanamayacak kadar iyi, sağlam ve oturaklı bir araç. Ama yine de C sınıfına yakın bir fiyata satarsanız olacağı budur.